Witryna sklepowa – jej rola w świątecznym nastroju i… większej sprzedaży!

Sprzedawcy szukający odpowiedzi na pytanie, czy i jak ozdobić swoje sklepy, mogą mieć problem – ten sam, każdego roku. Dlatego wspólnie z ekspertami z https://visoodesign.pl stworzyliśmy ten post – który odpowiada na to pytanie. I chociaż wiele osób przeczyta to z myślą tylko o dekorowaniu świątecznym, jest to równie ważne w przypadku Halloween i innych świąt sezonowych.

Różne pory roku i święta mogą zainspirować sprzedawców do tworzenia magicznych wystaw dla swoich klientów. Dekoracje te powinny wykraczać daleko poza demonstrację nowej patelni lub wydarzenia przeznaczonego wyłącznie na zaproszenia.

Ozdabianie sklepu powinno trafiać do sedna tego, co sprawia, że handel detaliczny tak dobrze w okresie świąt prosperuje. Pobudza ciekawość kupującego, aby mógł odkryć to, co nowe.

Gdy wprowadzasz nowe, ale znane elementy do zakupów, zmieniasz energię całego sklepu. W szczególności Boże Narodzenie ma szansę, by sklep miał okazję do pokazania, że cuda i magia leżą za jego drzwiami. Tata może być bohaterem …Mama może być królową … Brat, który nigdy nie dostał tego, czego chciał na Boże Narodzenie, ma teraz szansę (właśnie w Twoim sklepie) kupić swój ulubiony gadżet.

Ciotka, która mieszka tysiące kilometrów dalej, może kupić symbol swojej miłości zamiast kupować kartę podarunkową w lokalnym sklepie. Ale jeśli Twój sklep wygląda tak samo 10 grudnia, jak 10 września, jest mniej prawdopodobne, że klienci to wszystko poczują. Jedno zastrzeżenie, zanim przejdę dalej, nie mówimy tu o dużym budżecie. Podczas gdy wielkie supermarkety mogą sobie pozwolić na jedyne w swoim rodzaju dekoracje okien i niestandardowe elementy, które klienci mogą aktywować za pomocą swoich telefonów, magia dekorowania nie tkwi w technologii … chodzi o stworzenie +innego środowiska zakupów, niepowtarzalnej atmosfery!

Im więcej możesz udekorować, tym więcej energii i emocji przynieść swoim klientom. Na początek warto pospacerować w okresie świątecznym po mieście – by samemu zobaczyć, że piękne ozdobione witryny naprawdę oczarowują nas, abyśmy weszli do środka i doświadczyli przyjemności świątecznych zakupów w tym miejscu, a nie tylko byli świadkami tego na ulicy.

Na co zwrócić szczególną uwagę w tej dekoracji?

Światła. Kiedy dodajesz ciągi świateł:

  • dodajesz kolor,

  • dodajesz energii,

  • dodajesz magię.

Jedną z pierwszych rzeczy, które warto zrobić ozdabiając na święta sklep, jest właśnie dekoracja okien miniaturowymi białymi światłami. To wzbudza zainteresowanie, odróżnia od sklepów po obu stronach drogi i rozjaśnia okna. Im więcej światła w twoim sklepie, tym lepiej.

Kolory świąteczne. Bez względu na to, czy są to pastele wiosenne czy świąteczne, czy zielone, kolory sezonowe są tymczasowe. Tak, dekorowanie twojego sklepu wymaga nieco więcej pracy, ponieważ nie możesz zostawić jesiennych liści do lutego, ale dostosowują one twój sklep do świąt sezonowych.

Odpowiednie rekwizyty pomagają opowiedzieć historię. Łatwo jest wyobrazić sobie rekwizyty na ogólnokrajową uroczystość – pomyślcie o sztandarach w Dniu Niepodległości. Podczas gdy choinka lub inny duży rekwizyt może być zbyt duży na Święta Bożego Narodzenia, twoje rekwizyty mogą być tak proste, jak kilka czapek Mikołaja na manekinach. Na początku sezonu noworocznego można dodać inne ciekawe dodatki do samych manekinów.

Zobacz także:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.