Wykorzystanie szkła do aranżacji mieszkania

Niewątpliwie większość z nas będąc na etapie planowania gruntownego remontu swojego mieszkania chce uzyskać nowoczesne i wyróżniające się wyposażenie wnętrza. Zastanawiamy się jakie elementy wyposażenia wnętrza wybrać aby uzyskać oszałamiający efekt końcowy.

Pomimo, że dla większości z nas szkło w budownictwie kojarzy się zazwyczaj z oknami lub elementami kabiny prysznicowej w łazience to jednak ze szkła można wykonać właściwie każdy element wyposażenia wnętrza. Szkło jest materiałem wyjątkowym, gdyż może zostać wykorzystane jako materiał dekoracyjny bądź konstrukcyjny. Cechuje się dobrą wytrzymałością, jest podatne na wszelką obróbkę i zdobienia, chroni przed drganiami i hałasem a przy tym gwarantuje bezpieczeństwo pożarowe tak istotne w budynkach mieszkalnych.Ponadto szkło może przybrać właściwie dowolne kształty i barwy począwszy od perły przez matową biel a skończywszy na połyskującej czerni. Ze szkła mogą zostać z powodzeniem wykonane blaty kuchenne, meble wraz z przeróżnymi ozdobnymi dodatkami.Poza tym szkło może nawet zastąpić płytki ceramiczne w kuchni lub łazience. Zastosowanie szkła jako elementu wykończeniowego w budownictwie to bardzo skuteczny sposób na optymalne oświetlnie poszczególnych pomieszczeń, które dodatkowo są optycznie powiększone. Gdzie jeszcze można wykorzystać szkło na etapie projektu aranżacji mieszkania?

Szklane panele dekoracyjne

Obecnie coraz modniejsze i powszechnie stosowane stały się szklane panele ścienne w kuchni. Tego rodzaju elementy wykończeniowe wnętrz montuje się nadzwyczaj szybko. Szyba jest docinana na wymiar jeszcze w zakładzie szklarskim zaś na miejscu w mieszkaniu klienta wykonuje się jedynie jej montaż. Zainstalowanie kuchennych paneli ściennych polega na przymocowaniu ich do ściany specjalnie przygotowanymi kołkami montażowymi co na ogół nie sprawia nadmiernych problemów technicznych. Niebywałą zaletą kuchennych paneli ściennych jest niezwykła różnorodność ich aranżacji. Niezwykle popularne stało się stosowanie bezbarwnych przezroczystych paneli, pod którymi na tapecie bądź tynku wykonuje się odpowiedni wzór.Równie często wybiera się panele ze szkła kolorowego z naniesionymi czy też wygrawerowanymi rozmaitymi wzorkami.

Ściany działowe ze szła

Co ciekawe szklane ścianki działowe wykonane ze szkła vsg poza ich powszechnym wykorzystywaniem w pomieszczeniach firmowych mogą zostać również z powodzeniem zastosowane w projektach wnętrz mieszkalnych. Takie rozwiązanie zapewnia maksymalną przenikalność światła dziennego do wnętrza pomieszczenia dzięki czemu nasze pokoje będą maksymalnie doświetlone. Co więcej szklane ściany działowe będą tworzyć doskonałą izolację akustyczną przy jednoczesnym zachowaniu utrzymywania kontaktu wzrokowego pomiędzy poszczególnymi domownikami. Kolejną docenianą zaletą szklanych przegród jest stosunkowo niewielka waga w stosunku do ich wytrzymałości. Szklane zabudowy prezentują się wyjątkowo także na tarasach i balkonach a w połączeniu z drewnem lub stalą nierdzewną prezentują się nadzwyczaj gustownie i wyjątkowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.