Pokaż innym, że zamierzasz cofać – funkcjonalnym światłem led

pexels-thevibrantmachine-3066867Gdy cofasz samochód, za Tobą lub za innymi pojazdami mogą znajdować się piesi. Aby zachować bezpieczeństwo producenci samochodów używają „żarówkowych świateł cofania”, które sugerują, że zamierzasz cofać. W ten sposób rozwiązuje się wiele zagrożeń, o czym możesz przekonać się przeglądając ofertę https://egkal.pl/lampy-cofania/219-p219-lampa-6-led-cofania-biala-12-24-v.html. Przyjrzyjmy się bliżej okablowaniu światła cofania, aby zobaczyć, jak to działa.

Co to jest światło cofania?

Światło cofania to przewodowe światło dostępne z tyłu samochodu, które włącza się dopiero po włączeniu biegu wstecznego. Co więcej, do tego obwodu przełączającego podłączony jest mechanizm wyboru włącznika światła. W związku z tym oświetla światła cofania po włączeniu biegu wstecznego.

Jednakże w miarę zmiany kraju produkcji samochód może mieć mniej lub więcej świateł cofania. Obecnie w samochodach europejskich dostępne jest tylko jedno światło cofania, umieszczone po stronie kierowcy. Po przeciwnej stronie można także używać światła przeciwmgłowego. Lampa cofania LED zdaje się być dzisiaj w tym kontekście najbardziej lubianą opcją.

Zalety światła cofania

Światła cofania w samochodzie są kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo, ponieważ informują inne pojazdy i pieszych, że zamierzasz cofać. Podobnie jak światła stopu, światła cofania pomagają sygnalizować to, co zamierzasz zrobić innym samochodom, co pomaga zapobiegać poważnym kolizjom i wypadkom.

Podstawowym celem było zwiększenie widoczności świateł cofania we mgle. Większość obecnych samochodów musi mieć dwa światła cofania, tak samo istotna jest lampa cofania led do przyczepy.
To jednak nie wszystko. Podczas jazdy potrzebujesz dobrze oświetlonego otoczenia, aby określić, ile i w jakim kierunku cofnąć. Dodatkowo lampa cofania led z homologacją zapewnia wystarczającą ilość światła w całkowicie ciemnych obszarach, aby określić, ile i gdzie należy wymienić.

Światło cofania jest zaletą, również wtedy gdy nowoczesny pojazd jest wyposażony w kamerę cofania, ponieważ oświetla przestrzeń wystarczającą, aby kamery mogły przekazywać jak najlepszy obraz.

Problemy prawne dotyczące świateł cofania

Jedno światło cofania nie jest niezgodne z prawem. W starszych modelach europejscy producenci samochodów wykorzystują tylko jedno światło cofania. Azjatyccy producenci samochodów stosują jednak dwa światła cofania. Nie ma konieczności posiadania zapasowej lampy cofania, ponieważ zgodnie z prawem jest ona klasyfikowana jako światło dodatkowe, a nie wymagane. Jednakże w dalszym ciągu stwierdza się, że w przypadku zainstalowania opcjonalnego światła musi ono być zgodne z przepisami.

Dodanie świateł cofania

Zapewnienie zestawu części zamiennych jest dobrym pomysłem, jeśli na etapie produkcji samochód nie był wyposażony w światła cofania. Obwód światła cofania jest prosty. Posiada jedną lub więcej lamp tylnych, którymi można sterować za pomocą przełącznika. Tak więc, w przypadku jakiejkolwiek awarii, możesz łatwo wykorzenić problem. Co więcej, w większości samochodów przycisk montowany jest na skrzyni biegów i działa po włączeniu biegu wstecznego. Po wyprodukowaniu pojazdu należy wspiąć się na deskę rozdzielczą z ręcznym wyposażeniem, jeśli dodasz światła cofania.

Jakie prawa i obowiązki ma pracownik tymczasowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.