System zarządzania treścią CMS – czym jest i czy jest Ci potrzebny?

Każda funkcjonalna strona internetowa potrzebuje sprawnego systemu zarządzania treścią, czyli CMSa. Dzięki temu osoba obsługująca stronę może szybko i sprawnie edytować i konfigurować poszczególne elementy, dodawać treści i zdjęcia, a także dokonywać zmian technicznych. Są one niezbędne dla widoczności serwisu w sieci, między innymi w wyszukiwarkach. Już na etapie projektowania strony internetowej warto więc wybrać solidny, sprawdzony i funkcjonalny CMS.

Dobry CMS powinien spełniać wiele funkcji. Przede wszystkim musi być szybki, intuicyjny i łatwy w codziennej obsłudze, dzięki czemu nie trzeba będzie spędzać zbyt wiele czasu na dodawaniu treści i obsłudze strony. System powinien umożliwiać kompleksowe zarządzanie treścią, między innymi jej czcionką, strukturą, nagłówkami, pogrubieniami, edycją linków, opisywaniem zdjęć. Dzięki temu gotowy tekst będzie atrakcyjny dla czytelnika. Im bardziej rozbudowane możliwości, tym lepiej dla efektu wizualnego.

System zarządzania treścią na WordPress

Jednym z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią, po który chętnie sięgają zarówno osoby tworzące prywatne strony, jak i firmy realizujące firmowe strony internetowe jest WordPress. Jest to oprogramowanie typu Open Source, a więc z dostępem do plików i kodu źródłowego. Twórcy systemu mogą więc dowolnie modyfikować to, co znajduje się na stronie, wprowadzać zmiany. WordPress posiada wiele gotowych modułów, szablonów i wtyczek, które można wybierać w zależności od indywidualnych potrzeb i tego, co akurat potrzebujemy mieć na stronie. Warto pamiętać jednak, że system z otwartym kodem źródłowym nie jest w stu procentach bezpieczny, zdarzają się luki i dziury w systemie, dlatego konieczne jest bieżące aktualizowanie oprogramowania oraz wszystkich wykorzystywanych wtyczek. Dużą zaletą systemu WordPress jest łatwość obsługi – nawet osoby, które nie mają żadnej wiedzy dotyczącej oprogramowania, są w stanie bez problemu poradzić sobie z obsługą systemu i dodawaniem wszelkich treści.

Wykonanie powierz fachowcom

Funkcjonalne strony internetowe wordpress cieszą się ogromnym zainteresowaniem firm, nic więc dziwnego, że wraz za nim idzie ogromna oferta agencji reklamowych i kreatywnych, a także specjalistów zajmujących się tworzeniem stron www. Warto powierzyć wykonanie strony internetowej specjalistom, którzy są w stanie profesjonalnie modyfikować oprogramowanie, dodawać konkretne wtyczki, dbając o funkcjonalność całego systemu. Owszem, WordPress dostępny jest również w darmowej wersji, jest jednak ona mocno okrojona i pozbawiona wielu funkcjonalności. W najprostszym wydaniu sprawdza się do prowadzenia hobbystycznych blogów, jednak jeśli chcemy mieć nowoczesną i funkcjonalną stronę internetową, warto skorzystać z usług fachowców, którzy zadbają o to, by w stu procentach spełniała oczekiwania zarówno osób, które będą ją obsługiwać, jak i użytkowników, którzy będą trafiali na stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.