10 nowatorskich patentów detektywistycznych – jak być na topie?

Więc detektywi także mają patenty? Oczywiście, nie w dosłownym znaczeniu. Wszystkim nam słowo „patent” kojarzy się z jakimś nowym pomysłem, którego jeszcze nigdy nikt nie wykorzystał, oraz który trzeba zarejestrować w Urzędzie Patentowym. W tym wypadku patent – to zadania detektywistyczne, wykonywane na zlecenie klienta czy to biznesowego, czy też indywidualnego. Usługi detektywistyczne to bardzo ciekawa branża, o dużym zakresie usług. Aby być na topie – czyli aby podołać konkurencji – agencja detektywistyczna powinna posiadać szeroki zakres usług, dostosowanych do realiów współczesnego świata. Znajomość technologii, oraz kontakty z detektywami spoza agencji (np. z zagranicy), celem wymiany informacji – to podstawa.

Spróbujmy wymienić zakres usług detektywistycznych.

1. Obserwacja osób. Dobrego detektywa można poznać po tym, że „jest niewidzialny” dla śledzonej osoby. Potrafi wtopić się w przysłowiowy tłum i wykonywać swoją pracę niezauważalnie i z korzyścią dla klienta.

2. Ustalanie różnych danych. Czyli np. danych osobowych, miejsca zamieszkania, telefonu, numerów rejestracyjnych pojazdu, kont bankowych itp. Takie informacje mogą być wykorzystywane w różnych śledztwach, na potrzeby spraw sądowych.

3. Wywiad środowiskowy, sprawdzanie osób (weryfikacja ich prawdomówności). To nie jest taki wywiad, jaki np. przeprowadza Opieka Społeczna. Jest on bardziej rzetelny, dokładny i niewidoczny dla sprawdzanej osoby.

4. Poszukiwanie osób, sprawdzanie przeszłości. Najczęściej na jej podstawie można ustalić, gdzie „zapodziała się” osoba zaginiona. Oczywiście, są przypadkowe porwania, jednak zawsze jest jakiś motyw związany z przeszłością osoby zaginionej.

5. Wykrywanie podsłuchów, monitoring GPS. Nowoczesna technologia, bez której już dziś nikt nie może się obejść. Jednym pomaga zdobyć informacje, innych szpieguje. Od tego jest detektyw, aby to zweryfikować.

6. Badana DNA. Często potrzebne do zweryfikowania osoby na miejscu przestępstwa. Niestety, nie każdy się na to godzi.

7. Bezpieczeństwo wewnętrzne, weryfikacja pracowników, nieuczciwa konkurencja. To taki „koń trojański” w biznesie. Szukamy ludzi do pracy, a tu konkurencja podrzuci nam swojego agenta, który może działać na niekorzyść firmy. Agencja detektywistyczna zweryfikuje daną osobę, oczywiście bez jej wiedzy.

8. Monitoring pracowników, nieuczciwe ich pozyskiwanie (takie zwykłe podkupywanie). Wiadomo, że każdy chce zarabiać jak najwięcej. Dlatego konkurencja może nam podkraść naszego „zaufanego” pracownika i przy okazji zdobyć poufne informacje na temat naszej firmy.

9. Analiza wiarygodności, doradztwo biznesowe. Tutaj wiadomo. Mamy np. świetną ofertę jakiegoś zlecenia. Jeśli opiewa ono na duże pieniądze, może się okazać zwykłym oszustwem. Dlatego warto zasięgnąć porady detektywa w tym zakresie.

10. Niekonwencjonalne usługi. A więc wszystko to, co może doprowadzić do rozwiązania sprawy zleconej przez klienta, który sam niewiele może zrobić, aby ustrzec się przed popełnieniem brzemiennego w skutki błędu.

Informacji udzieli nam detektyw Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.