Hurtownia internetowa – plusy i minusy

Czym zajmuje się hurtownia internetowa i jaki jest pożytek z tego typu sklepu w internecie?

Hurtownia internetowa, to najczęściej forma sprzedaży hurtowej towarów, sprowadzanych z zagranicy. W ostatnim czasie prym wiodą tu Chiny. Polskie hurtownie zamawiają całe kontenery różnorodnych produktów, aby tu sprzedawać je z zyskiem. Hurtownia internetowa różni się od sklepu internetowego przede wszystkim tym, iż posiada stacjonarny adres. (sklepy wcale nie muszą go mieć – mogą pracować w formie dropshipping). Hurtownia natomiast zajmuje się sprowadzaniem towarów od producentów, oraz rozprowadzaniem go hurtowo, lub za odpowiednią opłatą także detalicznie. Jednak podstawą jest handel hurtowy.

Bazą takich hurtowni są nie tylko ich magazyny, ale także kontakty z producentami i dostawcami, którzy oferują najniższe ceny. Poza tym hurtownia chętnie podpisuje umowy ze sklepami internetowymi na handel dropshippingowy. Jest to handel oparty na pośrednictwie przy sprzedaży towarów. Rzeczywisty towar wciąż znajduje się na magazynie hurtowni, a klienci indywidualni zamawiają go poprzez różne sklepy internetowe.

Jakie są plusy hurtowni internetowej?

Hurtownia nie musi zbytnio angażować się w promocję swoich towarów. Robią to za nią jej kontrahenci (drobni sklepikarze internetowi), znajdując nabywców na jej towary. Tym samym właściciel hurtowni może spokojnie skupić się na wyszukiwaniu coraz to nowszych promocji i atrakcyjnych towarów. Nie musi martwić się, że ich nie sprzeda. Ma od tego „ludzi”, czyli sklepy internetowe, bazujące na dropshippingu. To niewątpliwa zaleta takiego handlu na dużą skalę. Jeśli hurtownia podpisze umowę z kilkudziesięcioma odbiorcami, nie musi się angażować we własny zbyt.

Minusy także są – bez wątpienia

Nie ma na świecie nic, co byłoby tylko dobre. Klientów głowa w tym, aby znaleźć jakieś minusy danego towaru, lub przedsięwzięcia. Jeśli chodzi o hurtownie, to jej istnienie wcale nie musi być kolorowe. Minus hurtowni może polegać na inwestycjach w towar, który wcale nie musi szybko schodzić. Właściciel hurtowni zapatrzy się np. na jakąś zabawkę z Chin, ściągnie jej cały kontener, a klientom wcale się ona nie spodoba. Zabawka zacznie zalegać na magazynie, zajmując miejsce innym, bardziej atrakcyjnym towarom, narażając właściciela na niepotrzebne straty powierzchni magazynowej. Wystarczy kilka takich „pomyłek” i magazyn zapycha się jak tetris, w który ktoś gra pierwszy raz i zupełnie nie „czai bazy”. Uziemione w towarze pieniądze zaczynają tracić na wartości, a towar kurzy się po kątach.

To najgorszy koszmar hurtowników

Trzeba dużego doświadczenia w zawodzie, żeby wyjść z takiego impasu. Kolejnym – ale już mniejszym – minusem – przy dropshippingu – może być potrzeba zatrudnienia większej ilości pracowników zajmujących się li tylko pakowaniem towarów dla indywidualnych klientów. Hurtownia powinna sprzedawać hurtowo, ale w tym wypadku, zamówienia idą pojedynczo. Zresztą zgodnie z umową ze sklepami internetowymi. Jak w każdym interesie są plusy i minusy. Ale te ostatnie powinno się eliminować, jak tylko się pokażą.

Interesuje Cię sprzedaż po przez profesjonalny sklep internetowy? Sprawdź ofertę na stronie https://sky-shop.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.