Folia bąbelkowa – sposób na wygodne pakowanie

Istnieje wiele mocno zróżnicowanych materiałów pakowych, które świetnie sprawdzają się przy zabezpieczaniu mniejszych lub większych przedmiotów. Stanowią one podstawę dla biznesu, a zwłaszcza e-commerce.
Jednym z najpopularniejszych rozwiązań pozostaje niezmiennie folia bąbelkowa, sprawdzająca się w rozmaitych sytuacjach. Kiedy warto po nią sięgnąć i jak ją wykorzystać, by każdy przedmiot zyskał optymalną ochronę podczas transportu i magazynowania? O tym napiszemy nieco więcej w dalszej części artykułu.

Czym jest folia bąbelkowa?

Folia bąbelkowa to praktyczny materiał pakowy, składający się z dwóch warstw cienkiego tworzywa sztucznego, pomiędzy którymi regularnie rozmieszczono większe lub mniejsze pęcherzyki powietrza.
Produkt wykazuje sporą elastyczność i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu idealnie sprawdza się do pakowania nawet ekstremalnie delikatnych elementów.
Kiedy zaczęto stosować folię? Po raz pierwszy pojawiła się w 1957 roku, dzięki odkryciu dwóch inżynierów – byli nimi Marc Chavannes i Alfred Fielding. Tworzywo, które później zrewolucjonizowało świat, powstało tak naprawdę przez przypadek. Wynalazcy chcieli bowiem stworzyć rodzaj trwałej tapety z tworzywa sztucznego. W efekcie powstało coś znacznie przydatniejszego dla wielu użytkowników prywatnych i biznesowych.

Do czego stosuje się folię bąbelkową?

Podstawowym zastosowaniem folii bąbelkowej jest oczywiście pakowanie delikatnych przedmiotów. Kupuje się ją w rolkach o różnej szerokości i grubości pęcherzyków, co pozwala optymalnie zabezpieczyć każdy element, nawet o bardzo nietypowym kształcie. Szeroki wybór różnych typów folii oferuje na przykład e-Hurtownia-Opakowan.pl, w której można znaleźć wysokiej jakości materiały do pakowania.
Dzięki wykorzystaniu trwałego tworzywa sztucznego oraz pęcherzyków powietrza, folia bąbelkowa ma wiele praktycznych właściwości. Jest trwała, dobrze się naciąga i przylega do powierzchni przedmiotów. Warstwa powietrza stanowi solidne zabezpieczenie przed wstrząsami w transporcie. Stosuje się ją zatem do zawijania przedmiotów, a także jako jeden z typów wypełniaczy do paczek.
Nie zapominajmy również o tym, że folia bąbelkowa jest wodoszczelna. Stanowi zatem idealną zewnętrzną powierzchnię dla paczek. Można nią owinąć pudełka, karton lub bardziej nieforemne pakunki, by uchronić je przed działaniem wilgoci lub opadami deszczu.

Nietypowe zastosowanie folii bąbelkowej

Folia bąbelkowa może być jednak nie tylko skutecznym materiałem pakowym. Świetnie sprawdza się jako produkt do zabezpieczania rozmaitych elementów na czas przechowywania w domu lub w firmie. Jest niezmiernie przydatna w magazynach i archiwach, a także w domowych piwnicach i garażach.
Wiele osób chętnie korzysta z folii bąbelkowej również w ogrodzie. Można ją bowiem wykorzystać do zabezpieczania delikatnych okazów roślin przed niszczycielskim działaniem mrozu i wiatru. Folia przydaje się też jako materiał do wznoszenia tymczasowych konstrukcji do upraw, zwłaszcza wczesnowiosennych, gdy niskie temperatury uniemożliwiają jeszcze wzrost roślin gruntowych. Jakie jeszcze triki polecane są w ogrodzie? O tym można przeczytać na stronie http://www.dommajster.pl/.

Folia bąbelkowa – nie tylko zastosowanie praktyczne

W końcu warto również wspomnieć o tym, że folia bąbelkowa to fenomenalny produkt odstresowujący i służący rozrywce. Charakterystyczny dźwięk pękających pęcherzyków powietrza zna niemal każdy. Pierwszą osobą, która zastosowała folię w ten sposób był Howard Fielding, kilkuletni syn jej wynalazcy.
Zgniatanie pęcherzyków przynosi przyjemność, odstresowuje, daje nieco relaksu w różnych okolicznościach. Chętnie korzystają z tego dorośli i dzieci.

Folia bąbelkowa – wiele sposobów wykorzystania

Nie ma chyba drugiego równie uniwersalnego materiału pakowego co folia bąbelkowa. Jest solidna, trwała i elastyczna. Przydaje się do zawijania małych towarów oraz przedmiotów wielkogabarytowych na czas transportu lub magazynowania.
Folia bąbelkowa bywa używana jako praktyczne rozwiązanie pakowe. To jednak nie wszystko. Może też posłużyć jako produkt do ogrodu, a nawet narzędzie do rozrywki. W zasadzie korzysta z niej niemal każdy. Czy również w Waszych domach używa się jej do rozmaitych celów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.