Biżuteria ręcznie robiona – jak znaleźć swoją niszę?

Tworzenie biżuterii to opłacalny pomysł na biznes dla kreatywnych osób, a co ciekawe – umiejętności rzemieślnicze niekoniecznie są wymagane. Może, zamiast tego, jesteś typem technicznym, chcącym nauczyć się nowego handlu i zanurkować w całości w tajniki szlachetnego metalu lub szlachetnych kamieni. Albo, być może – masz niesamowity pomysł na biznes oparty na niewykorzystanej grupie odbiorców?

Niezależnie od motywacji i poziomu umiejętności, rozpoczęcie działalności związanej z biżuterią wiąże się z własnym zestawem rozważań i komplikacji. Po pierwsze: w tej branży jest tłoczno.To nasycony rynek, ale wciąż jest miejsce dla nowych przybyszów, którzy mogą przynieść świeże spojrzenie na oldschoolowe rzemiosło lub wykuć nową niszę.

Tworzenie biżuterii – jak zacząć?

W branży ślubnej gusta klientów przechodzą na mniej tradycyjne i bardziej osobiste, zwiększając popyt na mniejszych projektantów pracujących w alternatywnych i tańszych materiałach. Branża zdominowana przez wysokiej klasy projektantów i masywnych sprzedawców detalicznych ma kilka pierwszych miejsc na liście elitarnych gości.

Pierwszym pytaniem, które sobie sam musisz postawić jest takie czy to jest Twoja pasja czy moda? A może twoje zainteresowanie leży gdzieś pomiędzy? Każda kategoria ma własne materiały, procesy produkcyjne, punkty cenowe i profile klientów:

Biżuteria sztuczna lub kostiumowa:

 • Podąża za trendami

 • Niedrogie metale i materiały (koraliki, druty, metale, tworzywa sztuczne, syntetyczne kamienie itp.)

 • Niższa cena, czasami masowo produkowana

 • Klient na co dzień / trendy

 • Przykład: choker wstążka z pozłacanym srebrnym wisiorkiem

Modna biżuteria:

 • Metale szlachetne i półszlachetne oraz kamienie szlachetne

 • Wyższy punkt cenowy, doskonała jakość wykonania

 • Klient luksusowy / ślub / konkretna okazja

 • Przykład: pierścionek zaręczynowy z diamentem

Inne / pomiędzy:

Ta kategoria obejmuje wszystko inne, począwszy od materiałów o średnim zakresie (lub mieszanki tekstyliów, metali, klejnotów, drewna, druku 3D, akrylu itp.) Aż do biżuterii definiowanej jako sztuka (kolekcjonerska) lub rzemieślnicza (wysoko wykwalifikowana kunszt)

 • Nacisk na projekt i wyjątkowość

 • Cena zmienia się, ale zwykle jest w połowie między powyższymi

 • Przykład: naszyjnik akrylowy ze strukturalną formą

Po zawężeniu szerokiej kategorii dla branży biżuterii, zdobądź konkretną niszę dla swoich produktów. Zacznij od zdefiniowania swojego idealnego klienta (klasyka, trendsettera, narzeczonych, konsumentów świadomych społecznie itp.) I zdecyduj, czy Twoja biżuteria ręcznie robiona jest specyficzna dla konkretnej okazji (ślub, impreza, codzienność itp.).

Trendy

Badanie trendów jest jednym ze sposobów określenia (i zatwierdzenia) wybranego kierunku. Spraw, aby blogi z modą do czytania i biżuterią stały się częścią codziennej rutyny, aby być na bieżąco z trendami na nadchodzący sezon. Alternatywnie, możesz zdecydować się na oferowanie personalizowanej biżuterii -grawerowanie itp, Przyjąć konkretną postawę etyczną (sprawiedliwy handel) lub zarobić na memach lub pop-kulturach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.