Bo liczy się jakość

Polskie PKB pnie się do góry. Nie bez wpływu na taki stan rzeczy pozostaje branża motoryzacyjna, która tworzy ponad 700 tysięcy miejsc pracy, bezpośrednio przyczyniając się do rozwoju kraju. Ten sektor przemysłu ma się coraz lepiej, świetnie radzą sobie nie tylko samochody osobowe, ale również auta dostawcze, ciężarowe, a nawet autobusy szturmem podbijają rynek.

Branża motoryzacyjna – czy to się opłaca?

Branża  motoryzacyjna umacnia swoja pozycję w polskiej gospodarce. Eksport produktów z tego segmenty wynosi już 15 procent.  Czyżby już wkrótce słowa „Polska motoryzacją stoi” miały stać się prorocze?  Obecnie w naszym kraju działalność związaną z przemysłem motoryzacyjnym prowadzi ponad 1.5 tysiąca producentów motoryzacyjnych, a cały sektor skupia ponad 80 tysięcy firm.

Te dane naprawdę robią wrażenie. W ciągu kilku miesięcy fabryki zlokalizowane w graniach naszego kraju produkują prawie 400 tysięcy samochodów. Niewątpliwie ten spektakularny wzrost do lat poprzednich ma związek z podwyższaniem standardów obowiązujących w polskich fabrykach. Przedsiębiorstwa coraz częściej stawiają na nowoczesne formy organizacji pracy, innowacyjne rozwiązania technologiczne i cyfryzację procesu produkcji. Firmy nierzadko sięgają po najbardziej prestiżowe certyfikaty, łączące surowe wymagania systemów zarządzania z międzynarodowymi wymaganiami motoryzacyjnych norm. Szczególnie ważny w branży motoryzacyjnej jest obowiązujący standard IATF 16949. Jego nadrzędnym celem jest podnoszenie jakości, eliminacja defektów, zapobieganie błędom oraz prestiż firmy jako dostawcy dla wymagającej branży przemysłu.

Sprostanie wymaganiom tej normy jest równoznaczne z wdrożeniem szeregu zasad, bezpośrednio przekładających się na najwyższą jakość produktów. Być może właśnie za sprawą wysokich standardów, narzucanych przez prestiżowe certyfikaty, branża motoryzacyjna ma się w naszym kraju tak dobrze. Za każdym sukcesem musi stać nie tylko talent i duży nakład pracy, ale również najwyższa jakość oferowanych produktów. Być może Polska jest bliżej motoryzacyjnego sukcesu niż mogło się nam wcześniej wydawać. Czas pokaże.

Jeden komentarz dla wpisu: “Bo liczy się jakość

  • 2 kwietnia 2019 at 10:12
    Permalink

    Nowe przepisy o ochronie danych wymuszają na każdej firmie czy instytucji posiadanie inspektora ochrony danych, jednak nie wiadomo, gdzie go szukać. Znalazłem w ofercie wielu firm iod szkolenie i zastanawiam się, czy jest to dobre rozwiązanie dla właściciela niedużej firmy? Nie bardzo mam ochotę korzystać z usług zewnętrznych inspektorów danych, więc pomyślałem, że po prostu się przeszkolę, zdobędę wiedzę i uprawnienia i inspektorem zostanę sam.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.