Stolarz – czy to zawód z przyszłością?

Choć wydaje się, że nie ma już żadnych nowych zawodów, na które istniałoby szczególne zapotrzebowanie. Wystarczy jednak przyjrzeć się obecnemu rynkowi pracy, aby zauważyć, na jakie zawody istnieje szczególne zapotrzebowanie. Nietrudno dojść do wniosku, że oprócz cenionych zawodów technicznych do łask wracają zawody specjalistyczne, tzw. fachowcy, posiadający konkretne umiejętności. Takich zawodów jest niemało, a wśród nich znajduje się zawód stolarza.

Kariera stolarza

Stolarz- zawód wydawałoby się całkiem przyziemny, jednak znów zyskuje na znaczeniu. Czemu? Bowiem oprócz umiejętności do zawodu stolarza przydaje się talent oraz cierpliwość niezbędna do pracy z drewnem. Patrząc na dzieła niektórych stolarzy nie będzie przesadą, jeśli nazwie się ich artystami w swoim fachu. Decydując się na zawód stolarza należy podjąć i zdobyć niezbędne wykształcenie- w Polsce znaleźć można całkiem sporo szkół zawodowych kształcących w zawodzie stolarza, dzięki czemu zdobycie umiejętności i kwalifikacji nie będzie należało do trudności.

Gdzie podjąć pracę stolarza?

Rynek pracy umożliwia zdobycie pracy w charakterze stolarza. Gdzie znaleźć zatrudnienie? Przede wszystkim w zakładach stolarskich, zajmujących się produkcją mebli. Wykwalifikowanych stolarzy poszukują również sklepy meblowe, które bezpośrednio współpracują z projektantami oraz wykonawcami mebli. Oprócz wspomnianych wcześniej miejsc pracy, stolarz może znaleźć swoje zatrudnienie w nieco bardziej interesujących miejscach pracy. Wśród nich znajdują się producenci mebli o specjalnym przeznaczeniu, na przykład do biura czy też meble wystylizowane na stare, a także przedsiębiorstwa zajmujące się renowacją mebli na indywidualne zamówienie.

Praca na własny rachunek

Podobnie jak w innych zawodach, także specjaliści stolarstwa posiadający już doświadczenie w swojej branży często decydują się na założenie własnego przedsiębiorstwa i tym samym zaczynają pracę na własny rachunek. jest to doskonały sposób na zarobek i rozwój własnej kariery zawodowej, zwłaszcza dla osób z odpowiednią ilością wiedzy i umiejętności w swoim zawodzie. Co ważne, praca we własnym warsztacie stolarskim umożliwia wybranie specjalności, w której będziemy pracować, obierając jeden kierunek pracy stolarza. Dzięki temu można spotkać specjalistów zajmujących się tworzeniem mebli biurowych, dziecięcych, sypialnianych, o specjalnym przeznaczeniu, mebli stylizowanych na stare czy też renowacja antycznych mebli. Dziedzin stolarstwa jest całkiem sporo, dzięki czemu dobry stolarz znajdzie specjalność idealną dla siebie.

Zarobki

Zarobki stolarza wahają się na nieco zróżnicowanym poziomie i są uzależnione od doświadczenia samego fachowca, a także miejsce pracy i zakres wykonywanych obowiązków. Dobrej jakości stolarz może liczyć na zarobki na poziomie 3-4 tysiące miesięcznie. Patrząc na pracę stolarza, możliwości pracy oraz poziom zatrudnienia, można poważnie brać pod uwagę związanie swojej przyszłości właśnie z tym zawodem, bowiem daje on sporo możliwości pracy i rozwoju.

Artykuł opracowaliśmy dzięki firmie aflamo.pl, dostarczającej nowoczesne szafki RTV dla Twojej firmy i domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.