Czy na butach można się dorobić? Kilka strategii dla początkujących w branży obuwniczej

Buty to element garderoby, który jest najzwyczajniej w świecie konieczny. O ile w zamierzchłych czasach posiadanie obuwia było uznawane za luksus, to dziś może się w nie wyposażyć praktycznie każdy. Jest to spowodowane znaczącym spadkiem cen jeśli chodzi o te wyroby, nie zmienia to jednak faktu, że nadal możliwe jest zarobienie na nich konkretnych pieniędzy. Oczywiście, nie ma tutaj mowy o samodzielnym ich wykonywaniu – nie jest przecież możliwe wyrabianie butów o odpowiedniej jakości i w dostatecznie szybkim czasie, aby taki biznes funkcjonował. Całe szczęście istnieją całe rzesze wyspecjalizowanych firm, które taką produkcją się zajmują. Pozostaje jedynie odpowiednie wyczucie, zdolności marketingowe i pomysł, aby wybić się w tej branży.

Nabycie dobrych butów

Naprawdę nie jest trudno wyposażyć się w dobre buty, jednocześnie nie przepłacając. Istnieje wiele stron internetowych, które umożliwiają kupno używanych bądź przecenionych egzemplarzy. Wystarczy poświęcić chwilę na odświeżenie takiego obuwia, ładne wypolerowanie, przemycie, wymiana sznurówek, w niektórych przypadkach naprawa obcasów bądź załatanie przetarć. Nie kosztuje to wiele pracy, a buty, które dobrze się prezentują, są warte o wiele więcej. Dobrym przykładem wzorowego obuwia są buty sneakers sklep Retrokicks. Rzecz jasna, wszystko to musi odbywać się w granicach zdrowego rozsądku, celem jest tutaj sprzedaż butów, a nie restaurowanie ich, dlatego porywanie się na bardzo zniszczone sztuki to strata czasu.

Kilka sztuczek w reklamie

Najważniejsze jest, aby odsprzedać nabyte obuwie z jak największym zyskiem. Żeby tego dokonać konieczna jest znajomość kilku prostych zasad oraz mechanizmów, które kierują ludźmi podczas zakupów. Swoje ogłoszenie należy tytułować stosunkowo zwięźle, ale i atrakcyjnie. Długie, zbędnie skomplikowane ogłoszenia wydają się podejrzane, ludzie podświadomie stronią od takich, spodziewając się oszustwa, wadliwego produktu i tym podobnych. Krótkie, uproszczone opisy natomiast nie przykuwają uwagi i z całą pewnością zaginą wśród setek podobnych ofert, dlatego właśnie trzeba znaleźć pomiędzy tymi dwoma skrajnościami złoty środek.

Kolejną sprawą jest zdjęcie, które bez wątpienia odgrywa główną rolę w zwracaniu uwagi potencjalnego kupca. W tej kwestii bardzo ważne jest to, aby faktycznie się przyłożyć. Tło, naświetlenie, jakość obrazka muszą być profesjonalne. Każdy but prezentuje się znacznie lepiej, gdy nie trzeba patrzeć na niego przez pryzmat rozmazanego zdjęcia. Wykonywanie fotografii z butami leżącymi na płytkach czy panelach jest raczej mało profesjonalne, najbardziej schludne jest w tym przypadku zwykłe, białe tło, wykonane choćby z łatwego do nabycia papieru.

Inną opcją jest prezentowanie buta na nodze, ponieważ to wtedy jest on w odpowiedniej pozycji i najlepiej obrazuje to jego stan. Stopa jednak musi wyglądać na zadbaną, zgrabną, idealną – aby efekt końcowy był taki jak zamierzony zawsze możesz poprosić o pomoc znajomego, albo nawet modela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.