Czy warto inwestować w Bitcoiny?

Inwestorzy szukający sposobów na ulokowanie swoich pieniędzy i dodatkowy zarobek coraz częściej decydują się na inwestycje w wirtualne waluty, znane jako kryptowaluty, z czego największą popularnością cieszą się Bitcoiny. Wirtualna waluta, która jeszcze do niedawna wywoływała niemałe wątpliwości dziś jest traktowana niemal na równi z tradycyjnymi formami płatności, co podnosi popularność tego sposobu na inwestowanie. Sprawdźmy więc, czy jest to bezpieczna forma inwestowania i jak długo Bitcoin będzie popularnym wirtualnym sposobem na inwestycję.

Jak się zaczęła historia Bitcoina?

Najpopularniejsze formy inwestycji są wciąż niezmienne- złoto, waluty, akcje. Każdy mniej lub bardziej wprawny inwestor ma swoje preferencje odnośnie rodzaju inwestycji, a także jest w stanie mniej więcej określić, który z nowych rodzajów inwestycji może przynieść potencjalne korzyści. Kryptowaluty ze względu na brak namacalnej formy inwestycji, jak ma to miejsce chociażby w przypadku złota potrafią wzbudzić wątpliwości co do wiarygodności samej inwestycji. Bitcoin jest jednak najlepszym przykładem na to, że wirtualne waluty mogą z powodzeniem zostać skutecznym sposobem zarówno na inwestycję, jak i na sam zarobek. Jednym z dowodów na trafność tego stwierdzenia jest fakt, że PayPal dopuszcza możliwość opłat tą właśnie walutą za transakcje wykonane na serwisie Ebay, co jest ewenementem w dziedzinie płatności. Wzrost popularności wirtualnej waluty nie jest trudny do zrozumienia- wystarczy spojrzeć na wzrost ceny za jednego Bitcoina, żeby zrozumieć, co takiego zachęca ludzi do tej wirtualnej waluty.

Bitcoin w polskim prawie

Chociaż wirtualna waluta jest coraz bardziej popularna, to polskie prawo nie definiuje dokładnie zagadnień związanych z tą kryptowalutą, nie kwalifikuje go do żadnych ze znanych form inwestowania, dlatego też nie podlega żadnym prawom finansowym, co z kolei może budzić pewne obawy związane z inwestycją. Warto pamiętać, że w Polsce nie ma możliwości zapłaty Bitcoinami, jedynie dowolność zostawia nam wspomniany zagraniczny Ebay lub spieniężenie posiadanej waluty w odpowiednim momencie, co może umożliwić nam zarobek.

Wirtualne waluty, a kwestie bezpieczeństwa

Chociaż wirtualne waluty są trudne do wizualizowania, to w ich przypadku również należy zachować kwestie bezpieczeństwa, zarówno w kwestii zakupów, jak i samych operacji i przechowywania kryptowalut. Kupując Bitcoiny należy upewnić się co do bezpieczeństwa platformy, na jakiej dokonujemy zakupów. Nie jest to trudne do wykonania, jednak inwestując należy zachować ostrożność niezależnie od wysokości inwestowanej kwoty. Samo bezpieczeństwo należy zachować również podczas przechowywania wirtualnych walut, które również można ukraść. Wszystkie formy bezpieczeństwa uzależnione są od wysokości inwestowanej kwoty, jednak wystarczy postawić na wykonanie kopii zapasowej i odpowiednie szyfrowania plików zawierających wirtualne waluty. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję związaną z wirtualną inwestycją warto przemyśleć wszystkie za i przeciw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.