Przesyłki kurierskie – czy tanio znaczy dobrze?

Na rynku firm kurierskich panuje coraz większa konkurencja. Choć do niedawna w branży liczyło się tylko kilka największych firm, dziś przesyłka paczek jest realizowana przez wiele podmiotów. Tani kurier to oferta najbardziej poszukiwana przez klientów, trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że koszt usługi to jedno, a jej jakość to zupełnie inna kwestia.

Wysyłka paczek z roku na rok nieustannie rośnie, nic więc dziwnego, że na rynku usług kurierskich jest miejsce także dla nowych firm, które chcą świadczyć tego typu usługi. Aby jednak mieć pewność, że paczka dotrze do adresata nie tylko tanio i szybko, ale przede wszystkim w idealnym stanie, warto spędzić nieco czasu na poszukiwaniu dobrej, sprawdzonej i rzetelnej firmy kurierskiej. Im lepiej wybierzemy firmę, tym mniej problemów będziemy mieć potem z realizowaniem przesyłek. Szczególnie dużą uwagę w tej kwestii warto zwrócić, jeśli chcemy podpisać stałą umowę z firmą kurierską.

Tani kurier, czyli jaki?

Wybierając firmę kurierską należy kierować się nie tylko kryterium ceny. Owszem, koszt przesyłek jest ważny w sytuacji, gdy dużo wysyłamy i w skali miesiąca ponosimy duże wydatki z tego tytułu. Jednak najtańsze na rynku firmy kurierskie mogą mieć problemy z jakością świadczonych usług. Często się zdarza, że paczka dociera do adresata uszkodzona lub idzie o wiele dłużej niż obiecuje to firma kurierska. Warto więc zwrócić uwagę przede wszystkim na opinie klientów, którzy z danej firmy kurierskiej już korzystali i są w stanie sporo powiedzieć na temat świadczonych przez nią usług.

Dobry, tani kurier to taki, który szybko realizuje wszystkie wysyłki, odbiera przesyłki bezpośrednio z rąk nadawcy i dostarcza je do rąk odbiorcy. Bardzo ważna jest też kwestia ubezpieczenia, jeśli zawartość paczki ma wysoką wartość. Koszt ubezpieczenia w wielu firmach jest już wliczony w cenę wysyłki, dzięki czemu klienci nie muszą ponosić żadnych dodatkowych opłat. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też możliwość śledzenia przesyłki. Dobre firmy kurierskie umożliwiają na swoich stronach internetowych sprawdzenie, gdzie aktualnie znajduje się paczka i jak daleko ma jeszcze do swojego punktu docelowego.

Przesyłka zagraniczna nie musi być droga i wędrować tygodniami

W poszukiwaniu dobrej firmy kurierskiej warto również sprawdzić, jaka jest cena przy wysyłaniu paczek za granicę oraz jakie są ograniczenia związane z zagranicznymi przesyłkami. Jeśli ktoś chce sprawdzić, ile kosztuje paczka do Glasgow powinien upewnić się, czy podany koszt zawiera ubezpieczenie przesyłki oraz jak długo będzie szła ona do adresata. Siłą rzeczy przesyłki zagraniczne są realizowane w nieco dłuższym czasie niż krajowe, jednak wysyłka do Wielkiej Brytanii czy Niemiec również w dobrej firmie kurierskiej nie powinna przekraczać kilku dni. Cena takiej wysyłki też nie musi być wysoka – warto więc porównać oferty kilku firm kurierskich i wybrać taką, która najbardziej będzie odpowiadała indywidualnym oczekiwaniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.