Czy wszyscy mogą pracować w budownictwie?

„Żadna praca nie hańbi, może tylko przełamać kręgosłup” Oby nie moralny. Praca w budownictwie przeważnie wymaga dobrej kondycji, oraz siły fizycznej. Nie mam tu oczywiście na myśli sekretarki szefa, lub jego księgowej. „Kręgosłup” firmy budowlanej, to przecież pracownicy, przede wszystkim fizyczni. Czyli tacy, którzy wykonują najcięższe prace.

Kwestiami wykończeń wewnętrznych, zajmują się już wykwalifikowani pracownicy (hydraulicy, fliziarze, elektrycy itp.) Jeśli budynek jest stawiany na rynku pierwotnym (czyli nowy), przygotowanie placu pod budowę wymaga nie tylko obecności maszyn, jak koparka, wywrotka itp., ale także pracowników fizycznych o tzw. podstawowym profilu. I tutaj każde ręce przydadzą się do pracy. Ale musza to być ręce, które chcą pracować, a ich właściciel przychodząc do pracy chce zarobić, a nie brać udział w „wiecznej sjeście”.

A więc każdy może pracować w budowlance?

Oczywiście, że każdy. Jeśli chce, może nauczyć się fachu właśnie tutaj – w budowlance. Najszybciej doświadczenie zdobywa się w pracy. A jeszcze jak się tę pracę polubi, to można spokojnie spełniać się w swoim życiu. Budowlanka, to pojęcie bardzo ogólne. W skład tego pojęcia wchodzą zawody, które można wykonywać w różnych środowiskach, zarówno na wysokości, jak i pod ziemią. Wszędzie tam, gdzie jest potrzebny jakiś budynek, zjawia się budowlaniec, wraz ze swoimi umiejętnościami i zapałem do pracy. Ale zawód budowlańca nie kończy się na murowaniu. Wszystkie prace związane ze stawianiem budynku, oraz jego wykańczaniem można śmiało zaliczyć do budowlanki. Także prace związane z budową mostów, dróg, oraz ogólną infrastrukturą miast i wsi, to robota dla budowlańców.

Jakie to są zawody?

rury do kanalizacji Elplastplus Polski producent Począwszy od pracy fizycznej przy kopaniu pod fundamenty, gdzie nie wszędzie wjedzie koparka, pracę taką musi wykonać człowiek. Oczywiście jest to ciężka praca, wymagająca dużej siły fizycznej, oraz dobrej kondycji. Wymaga również tzw. „chcenia”, gdyż na dodatek jest to praca monotonna i niezbyt ciekawa. Ale za to bardzo potrzebna i powinna być nagradzana nie gorzej, niż praca fachowca np. od fliz, czy elektryki. Jeśli już mury stoją, do takiego surowego stanu wchodzą hydraulicy, oraz elektrycy. Sprawne przeprowadzenie prac początkowych gwarantuje późniejsze zadowolenie mieszkańców danego budynku. Wszyscy wiemy, jak bardzo niebezpieczne może być złe rozmieszczenie kabli elektrycznych, czy też niedokładne zespolenie rur przez hydraulika. To tylko przykłady, które mogą spędzać sen z oczu przyszłym mieszkańcom. Kolejnym krokiem jest wykończeniówka. Tutaj pracę może znaleźć praktycznie każdy. Nie zapominajmy o osobach, które musza posprzątać po budowlańcach.

A remonty?

To równie ważna praca w budowlance, wymagająca większego doświadczenia. Wiadomo, że łatwiej stworzyć coś na nowo, niż naprawiać stare. Budowlaniec zajmujący się remontami powinien posiadać duże doświadczenie (przynajmniej ten, który kieruje pracami). Jeśli potrafi pokierować ludźmi, to nawet posiadając mniej doświadczoną kadrę, poradzi sobie ze wszystkimi problemami, jakie napotka w swej pracy.

W artykule wykorzystano materiały pochodzę ze strony:

http://styrodurxps.pl – styrodur xps 

Jeden komentarz dla wpisu: “Czy wszyscy mogą pracować w budownictwie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.