Dlaczego warto korzystać z platform do prezentacji online?

Internet obecnie w sporej części nauki czy biznesu wypiera tradycyjne metody pogłębiana wiedzy oraz nabywania kontaktów biznesowych. Co właściwie daje nam Internet? Sieć bogata jest w szereg narzędzi, które naturalnie wspierają rozwój człowieka na wielu płaszczyznach, przy oszczędności czasu.  Chociaż dla komputerowych laików webinaria niewiele różnią się od klasycznych komunikatorów, to warto przyjrzeć się bliżej możliwościom, jakie nam dają. Oczywiście, o ile już ich nie poznaliśmy.

Możliwości, jakie dają platformy

Na rynku dostępna jest coraz większa liczba platform do komunikacji i rozmów wideo, które ponadto posiadają wiele dodatkowych funkcji. Tymi właśnie funkcjami platformy różnią się od znanego już Skype’a czy jednej z możliwości, jakie oferuje nam znany Facebook. Jedną z podstawowych różnic między platformami, a wspomnianymi komunikatorami jest możliwość stworzenia wirtualnej sali konferencyjnej, na miarę swoich możliwości. Taką wirtualną salą możemy samodzielnie zarządzać, dzięki czemu kierujemy w pełni przebiegiem naszej wideo rozmowy, na przykład udzielając głosu poszczególnej osobie. Ich funkcjonalność także stawia wysoką poprzeczkę- innym uczestnikom wirtualnego spotkania udostępniana jest prezentacja, pulpit komputera czy nawet myszka, co doskonale się sprawdza zwłaszcza przy sprzedaży produktu. Zazwyczaj takie platformy mają jeszcze dodatkowe opcje, takie jak czat, na którym można na bieżąco kontaktować się z innymi członkami spotkania, a także zadawać pytania.

Jakie korzyści

W porównaniu do wspomnianego już Skype’a platformy nie są bezpłatne, a za ich użytkowanie należy płacić, zazwyczaj w formie miesięcznego abonamentu. Jakie więc korzyści przeważają nad platformami, skoro pomimo opłat są coraz częściej wybierane? Głównym powodem są relatywnie niskie koszty w porównaniu z kosztami, jakie wydaje się na tradycyjną formę szkoleń. Odpadają więc koszty związane z podróżowaniem, kosztami noclegów itp. Istnieje jeszcze wątek ekologiczny, który umożliwia zaoszczędzenie papieru czy emisji dwutlenku węgla. Dodatkowym atutem jest również możliwość przeprowadzenia szkolenia niezależnie od miejsca, w którym znajdują się nasi współpracownicy. Ma to także inny plus- można zaprosić wykładowcę z odległego zakątka ziemi, bez konieczności jego przyjazdu. Monitorować przebieg szkolenia można właściwie z dowolnie wybranego przez nas miejsca- może to być nasz dom.

Jakie zastosowanie

Możliwości wykorzystania platformy online jest wiele, można je wykorzystać, zarówno w biznesie jak i w nauce. Platformy takie są bogate w narzędzia, które pozwolą nam przede wszystkim stworzyć bogatą prezentację. Jest to baza do spotkań online zarówno w nauce jak i biznesie. jest jeszcze jedna rzecz. Korzystanie z internetowej platformy pozwala zaoszczędzić czas, który można wykorzystać efektywnie. Dlatego też, łącząc dość niskie koszty z możliwością zorganizowania szybkiego spotkania, niezależnie od miejsca w którym się znajdujemy sprawia, że platformy, takie jak ta dostępna na etutorium.pl posiadają coraz większą liczbę zadowolonych użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.