Czym są pożyczki oddłużeniowe?

Zaciągnięcie pożyczki nie jest dzisiaj niczym trudnym, co niestety dla wielu osób ma bardzo negatywne konsekwencje. Nawet jeśli pożyczki początkowo były na małe kwoty, to jeśli nie spłaci się ich w terminie, długi zaczynają narastać w zastraszającym tempie. Jak można się z nich szybko wyplątać?

Pożyczka na pokrycie ważnych wydatków

W codziennym życiu często zdarzają się takie sytuacje, które wymuszają nadprogramowe dodatki. Nie każdy ma odłożone oszczędności na takie nieprzewidziane wydarzenia, dlatego usługi finansowe cieszą się tak wielkim zainteresowaniem ze strony klientów w potrzebie. Najszybszą formą uzyskania pieniędzy jest pożyczka pozabankowa, tak zwana chwilówka – potrzebną kwotę otrzymuje się niemal od ręki, a formalności są ograniczone do niezbędnego minimum.

Jest to dobre rozwiązanie, gdy nagle potrzebny jest dodatkowy zastrzyk gotówki. Problem w tym, że nie zawsze udaje się szybką pożyczkę spłacić w terminie, co oznacza nalicza odsetek karnych i tak z niewielkiej kwoty robi się całkiem pokaźna suma, którą trzeba oddać firmie pożyczkowej.

Nowa pożyczka na spłatę poprzedniej

Ciekawą opcją jest pożyczka oddłużeniowa, czyli produkt finansowy przygotowany specjalnie dla osób mających kłopoty finansowe. Długi często spowodowane są tym, że zaciąga się kilka pożyczek w różnych miejscach nie mając odpowiednio wysokich dochodów, by spłacać je w terminie. Potem dochodzą kolejne pożyczki, tym razem na spłatę poprzednich, ale gdy tylko ureguluje się jedno zobowiązanie, to od razu zaczyna się następne, nierzadko jeszcze wyższe.

Pożyczka oddłużeniowa to jedno zobowiązanie, które pokrywa wartość niespłaconych zadłużeń. Pieniędzmi z takiej pożyczki spłaca się zaległe raty i tym samym likwiduje długi. Teraz zostaje do spłaty już tylko ta jedna pożyczka oddłużeniowa, czyli pojedyncza rata.

Odpowiednie warunki kredytu oddłużeniowego

W przypadku takiej pożyczki chodzi o to, by wyzwolić się z długów i poprawić swoją sytuację finansową, dlatego też wybór oferty nie powinien być przypadkowy. W odróżnieniu od banków, firmy pożyczkowe mają bardziej elastyczne podejście do usług finansowych, więc da się przygotować taką usługę, która ułatwi spłatę długów, ale nie spowoduje nowych trudności dla klienta.

Trzeba wybrać takie raty, które da się bez trudu spłacić z bieżących dochodów. Harmonogram spłaty może być ustalony indywidualnie, wielu pożyczkodawców idzie w tym względzie na rękę swoim klientom. Pożyczka oddłużeniowa przyznawana jest także osobom, które mają słabą zdolność kredytową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.