Dlaczego i gdzie warto pracować za granicą?

Szukanie pracy za granicą jest często atrakcyjne dla niektórych osób, ponieważ może otworzyć zupełnie nowe perspektywy i szansę na lepsze życie. Możliwość pracy za granicą nie tylko pomoże poszerzyć Twoją globalną perspektywę, ale także zapewni Ci doświadczenie potrzebne do zdobycia wyższych stanowisk z bardziej globalnymi możliwościami zatrudnienia. Pokazuje Cię jako osobę, która ma szersze doświadczenie zawodowe i to odróżni Cię od konkurencji.

Zawsze jednak pamiętaj, że życie zagranicą wiąże się z wieloma wyzwaniami, takimi jak akceptacja różnych praktyk pracy i nauka nowego języka, ale to doświadczenie pokaże przyszłym pracodawcom, że masz pomysłowość i odporność na nowe środowisko i adaptację.

Gdzie pracować i dlaczego?

Praca w Australii

Australia jest uważana za jedną z najlepszych międzynarodowych platform do pracy z wielu powodów. Często określana jest jako “szczęśliwy kraj”, zapewnia bogactwo możliwości. Turystyka jest jedną z największych gałęzi przemysłu, a liczba miejsc pracy w:

  • rolnictwie,
  • produkcji,

Wymagania wizowe często zależą od pracy, którą chcesz wykonywać w Australii. Zależy to również od rodzaju wizy, o którą się ubiegasz. Ubiegając się o wizę będziesz musiał udowodnić, że wnosisz cenne umiejętności do kraju.

Praca w USA

Stany Zjednoczone są atrakcyjnym miejscem do pracy, ponieważ rynek pracy osiągnął tam najwyższy kwartalny wzrost liczby miejsc pracy –  jakiego nie było od wielu lat. Płace są również najwyższe, co czyni go jeszcze bardziej pożądanym miejscem do pracy. Ponieważ Stany Zjednoczone są uznawane za globalnego giganta gospodarczego, często są odpowiednim miejscem dla osób szukających pracy za granicą. Ma również najbardziej zaawansowany sektor mediów na świecie. Wszystkie te perspektywy sprawiają, że jest to bardziej interesujące miejsce do pracy.

Proces uzyskania wizy jest dość złożony ze względu na surową politykę imigracyjną. Jeśli jednak masz tam członka rodziny lub pracodawcę, który cię sponsoruje, może ci to pomóc. Istnieją dwa rodzaje wizy: nieimigracyjna i imigracyjna. Wiza nieimigracyjna jest przeznaczona na pobyt tymczasowy, a druga na pobyt stały. Jeśli chcesz pozostać na stałe, musisz również uzyskać zieloną kartę.

Praca w Hiszpanii

Podobnie jak w Australii, Hiszpania ma również silny przemysł turystyczny. Ponieważ wysoki odsetek turystów to Brytyjczycy, często potrzebują oni pracowników mówiących po angielsku. Jednakże, z racji tego, że głównym językiem jest oczywiście język hiszpański, często trudno jest zrozumieć tubylców, jeśli nie rozumie się go w wystarczającym stopniu.

Każdy, kto chce się przeprowadzić i pracować w Hiszpanii z UE ma prawo to zrobić bez pozwolenia na pracę. Jednak bardzo ważnym dokumentem, o jaki warto się postarać wybierając się tam do pracy jest karta ekuz warszawa (www.polisaturystyczna.pl). Osoby szukające tam zatrudnienia powinny również być traktowane na równi z obywatelami w zakresie ich dostępu do zatrudnienia, warunków pracy i innych ulg podatkowych. Będą mogli nadal mieszkać w kraju, nawet po zakończeniu umowy o pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.