Dziecko w wynajętym samochodzie: jak najlepiej rozwiązać problem bezpieczeństwa?

Dowiedz się, jak ułatwić sobie wynajęcie samochodu, gdy potrzebujesz fotelika dla swojego dziecka. Odkryj zalety i wady wynajmu fotelika samochodowego w porównaniu ze swoim własnym, abyś mógł zrobić to, co najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka, podczas następnej rodzinnej przygody.

Po co brać własny fotelik samochodowy?

Prawdopodobnie spędziłeś trochę czasu na poszukiwaniu najlepszych fotelików samochodowych na rynku, kupując swój fotelik. Podejmowanie własnych działań oznacza, że ​​czujesz się komfortowo dzięki jego funkcjom jakości i bezpieczeństwa. Wiesz również, że Twoje dziecko jest szczęśliwe na właśnie tym siedzeniu i jest to coś znajomego dla dziecka znajdującego się w nowym otoczeniu.

Zabranie własnego fotelika samochodowego jest również tańszą opcją niż płacenie wysokich dziennych opłat za wynajem. Większość linii lotniczych pozwoli ci bezpłatnie zabrać ze sobą fotelik samochodowy, ale jeszcze łatwiej będzie Ci jeśli postawisz na Smart Kid Belt. Jeśli nie miałeś jeszcze do tej pory do czynienia z tą innowacją koniecznie przejrzyj co mówią Media o Smart Kid Belt.

Po przyjeździe posiadanie własnego fotelika samochodowego bądź Smart Kid Belt może również nieść dodatkowe profity. Nie ryzykujesz, że Twoja wypożyczalnia nie będzie mieć wolnego zabezpieczenia i będziesz wiedział, jak go zamontować w otrzymanym samochodzie.

A co z wynajęciem fotelika samochodowego od wypożyczalni?

Foteliki samochodowe to obszerne zestawy, więc zabranie ich ze sobą może nie być praktyczne. Na przykład, jeśli masz więcej niż jedno dziecko, możesz wziąć jeden i jest ok. A jeśli podróżujesz sam z dziećmi, może być konieczne priorytetowe przewożenie również innych przedmiotów.

Nie wszystkie foteliki samochodowe są takie same, a przepisy są różne na całym świecie, dlatego warto upewnić się, że fotelik jest odpowiedni dla kraju, który odwiedzasz. Na przykład w Wielkiej Brytanii dzieci powinny siedzieć w foteliku samochodowym do ukończenia 12 lat lub 135 cm wzrostu, a niemowlęta muszą siedzieć tyłem do kierunku jazdy do ukończenia 15 miesiąca życia. Siedzenia muszą posiadać homologację UE z etykietą R129 lub ECE R44. Możesz dowiedzieć się więcej na stronie rządowej.

W Hiszpanii obowiązują takie same etykiety zatwierdzone przez UE, ale dzieci muszą siedzieć w foteliku samochodowym, dopóki nie osiągną 135 cm wzrostu.

Najgorzej w USA, gdzie każdy stan ma swoje własne regulacje, a foteliki samochodowe muszą spełniać różne normy bezpieczeństwa – więc jest bardzo mało prawdopodobne, że ten fotelik, który zabierzesz ze sobą z Polski odpowie na te regulacje.

Jaki rodzaj wynajętego samochodu będzie działał najlepiej?

Wybierając samochód, zastanów się praktycznie, ile miejsca potrzebujesz na foteliki samochodowe, a także na bagaż i inne zabrane zestawy dla dzieci. Sprawdź, ile drzwi ma samochód, i wybierz samochód z czterema drzwiami, ponieważ umieszczanie dzieci w fotelach samochodowych jest ciężką pracą w modelach dwudrzwiowych.

Jeśli wynajmujesz foteliki samochodowe, uwzględnij ten koszt w ogólnej cenie wynajmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.