Elastyczność i usprawnienie magazynu – czy system WMS jest wart swojej ceny?

System zarządzania magazynem to narzędzie programowe, które zapewnia całościowy widok kontroli zapasów, pozyskiwania zasobów dla pracowników magazynu, zarządzania łańcuchem dostaw i procesów realizacji zamówień. Te i inne procesy można zastosować w jednym magazynie lub w wielu lokalizacjach, nawet w wielu krajach.

Przy stale rosnącym dążeniu do poprawy wydajności, obsługi klienta i reagowania na trendy i siły rynkowe, firmy zastanawiają się, w jaki sposób mogą zachować elastyczność i usprawnienie na kilku rynkach międzynarodowych.

Dzieje się tak dzięki funkcjonalności oprogramowania i aplikacjom internetowym, dzięki którym koszt wejścia/całkowitej własności jest dostępny dla wielu, nie tylko globalnych imperiów detalicznych.

Częściowo ze względu na wzrost dostępności silnych rozwiązań WMS, możliwość korzystania z wielu magazynów lub centrów dystrybucyjnych w kilku krajach lub kontynentach staje się znacznie łatwiejsza dla firm e-commerce każdej wielkości

Doskonałym przykładem tej strategii są firmy prowadzące działalność w Europie kontynentalnej, które mogą nie mieć tam siedziby, ale korzystają z magazynu w kraju UE.

Dodatkowy magazyn może uprościć logistykę oraz koszty transportu i podatków przy realizacji zamówień przeznaczonych dla klientów z innych krajów UE. Było to szczególnie istotne dla brytyjskich firm eCommerce, odkąd Wielka Brytania oficjalnie opuściła UE pod koniec 2019 roku. Cena systemu WMS miała wtedy mniejsze znaczenie. Ważne było, jak wiele to rozwiązanie mogło pomóc.

Istnieją również dedykowane narzędzia zaprojektowane specjalnie do obsługi wszystkich operacji magazynowych. Takie dedykowane rozwiązania WMS mogą integrować się z istniejącymi systemami ERP, finansowymi lub e-commerce/zarządzania zamówieniami, w zależności od rodzaju stosu technologicznego wybranego przez firmę.

W jaki sposób oprogramowanie do zarządzania magazynem może przynieść korzyści Twojej firmie?

Zacznijmy od podstaw w odniesieniu do podstawowych funkcji magazynowych Twojej firmy, a następnie przejdźmy dalej. Możesz mieć jedną lub wiele fizycznych przestrzeni magazynowych do przechowywania zapasów. Magazyny te mogą również znajdować się w jednej lub wielu lokalizacjach i krajach, jak opisano powyżej.

Kluczową rzeczą do zapamiętania jest to, że magazyn nie tylko przechowuje przedmioty. W rzeczywistości codziennie w całym łańcuchu dostaw odbywa się wiele różnych operacji magazynowych. Wszystkie z nich powinny podlegać kontroli i kontroli dostępu w oprogramowaniu WMS.

WMS pomoże Ci usprawnić operacje i procesy magazynowe dla Twojego globalnego zespołu. Będziesz mógł lepiej planować zasoby magazynowe dzięki znacznie szerszemu i bardziej zaawansowanemu wglądowi w codzienne operacje magazynowe.

Wdrożenie WMS może również pomóc w szybkim dodaniu zaawansowanych funkcji, które pomogą Ci w codziennych operacjach magazynowych, na przykład jeśli chodzi o skanowanie kodów kreskowych. Może to otworzyć bogactwo funkcjonalności i możliwości doskonalenia procesów Eliminuje to również procesy oparte na papierze, zwiększając eko-referencje każdej firmy, jednocześnie poprawiając dokładność i odpowiedzialność za transakcje magazynowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.