Jak faktoring z Monevia może pomóc nowej firmie?

Kiedy zaczynasz, największy wpływ na powodzenie biznesu będą miały przepływy pieniężne. W Polsce co roku powstaje ponad pół miliona nowych firm lub firm rozpoczynających działalność. Rozpoczęcie nowej działalności może być niepewnym czasem. Istnieje kilka kluczowych czynników, które mogą pomóc z powodzeniem założyć i prowadzić firmę. Przemyślany pomysł na biznes, odpowiednie pozyskiwanie środków finansowych i dobre planowanie biznesowe mogą zapewnić, że nowa firma ma największe szanse na sukces.

Ale:

Nowe firmy i startupy często mają duże trudności z zabezpieczeniem kredytów i debetów w bankach. W dzisiejszym trwającym kryzysie kredytowym często może to spowodować, że nowe firmy i startupy nie będą miały podstawy finansowej, a także nie będzie w stanie skorzystać z okazji biznesowych.

Faktoring jako źródło finansowania dla nowych firm i startupów

Powszechnie stosuje się ogólną zasadę, że nowe firmy lub startupy powinny mieć dostęp do kwoty pieniężnej co najmniej równej prognozowanym dochodom na pierwszy rok działalności oprócz przewidywanych wydatków. Nie zawsze jest to możliwe. Z tego powodu wiele nowych firm lub startupów rozważa faktoring dla nowej firmy – a Monevia jako usługodawca tej możliwości wypada bardzo dobrze na tle konkurencji.

Faktoring dla transportu

Faktoring dla nowych firm w Monevia to usługa finansowa dla firm, która ma na celu poprawę przepływów pieniężnych firmy poprzez zapewnienie finansowania na podstawie faktur dla klientów, których zapłata trwa dłużej, niż właściciel biznesu może na to czekać. Monevia zazwyczaj wpłaca zaliczki do 90% kwoty przypisanych faktur w ciągu 24 godzin. Faktoring dla małej firmy w ten sposób może zapewnić przepływy pieniężne, które są tak istotne na tym etapie prowadzenia biznesu.

Faktoring dla startupów z Monevia – ważne informacje:

  • Nowe firmy i startupy mają kłopoty, zwłaszcza z powodu kultury opóźnień w płatnościach, która istnieje w naszym kraju. Faktoring może być opcją, która pomoże uniknąć strachu przed opóźnieniami w płatnościach.

  • Faktoring nowej firmy lub startupu może skupić się na prowadzeniu podstawowej działalności bez obawy, czy klienci ci zapłacą.

  • Faktoring czyni przepływy pieniężne bardziej przewidywalnymi dla nowych firm lub startupów.

  • Faktoring pozwoli nowym firmom podejmować lepsze decyzje biznesowe i strategicznie planować rozwój.

Należy pamiętać, że nowe firmy lub startupy nie mogą korzystać z faktoringu, jeśli działają w sektorze detalicznym lub handlują głównie gotówką. Nowy biznes potrzebuje gotówki, aby utrzymać rentowność, podczas gdy może szukać bardziej tradycyjnych źródeł finansowania. Faktoring może być idealnym rozwiązaniem. Jeśli prowadzisz nowy biznes lub startup lub myślisz o założeniu firmy lub rozszerzeniu działalności, zadzwoń do Monevia, aby omówić możliwość jaką jest opisany w tym artykule faktoring. Zadzwoń lub wybierz inną, bardziej Ci dogodną formę kontaktu, aby zapewnić swojej młodej firmie jak największe szanse na sukces, który niestety nie jest możliwy bez właściwego przepływu finansów w firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.