Nietrafiony podarunek dla szefa? Czy wypada zwracać?

Zakup podarunku dla szefa może być dosyć trudny bez względu na okazję. Pracownicy rzadko kiedy są z szefem na tyle blisko, aby trafić w stu procentach z podarunkiem. Zdarzają się więc i takie sytuacje, gdy prezent jest po prostu mocno nietrafiony.

Aby kupić dobry prezent dla szefa, należy zastanowić się nad odpowiednim podarunkiem z pewnym wyprzedzeniem. W wielu firmach pracownicy zrzucają się na jeden większy prezent, dzięki czemu nie ma sytuacji, w której każdy pracownik musi zastanawiać się nad podarunkiem na własną rękę. Większe fundusze nie oznaczają jednak, że od razu wpadnie nam w ręce prezent, który będzie spełniał oczekiwania. Poszukiwania podarunku warto więc zacząć z pewnym wyprzedzeniem i nie należy zabierać się za to na ostatnią chwilę. Wiele inspiracji podarunkowych znajdziemy nie tylko w stacjonarnych sklepach, ale również w wielu sklepach online. Na https://sklep.wiproject.pl/kategoria-produktu/bluzy/ można znaleźć ciekawe pomysły, które na pewno sprawdzą się jako podarunki.

Efektowny, pomysłowy i oryginalny

Wśród pomysłów na prezent dla przełożonych dominują eleganckie elementy wystroju wnętrza, takie jak obrazy, plakaty na ścianę, ciekawe statuetki czy różnego rodzaju przedmioty z indywidualnym grawerem. Są one niebanalne i jedyne w swoim rodzaju. Napis można dopasować do konkretnej okazji, stworzyć ciekawe, personalne życzenia i zadbać o to, by prezent był po prostu niepowtarzalny. Ciekawym pomysłem są też bony podarunkowe oraz vouchery na różne ciekawe atrakcje. Zanim jednak zdecydujemy się na taką opcję, warto najpierw nieco się rozeznać, czy wybrany prezent faktycznie będzie dopasowany do gustu i zainteresowań przełożonego, którego chcemy obdarować. Czasem jednak nawet wiele starań nie uchroni nas przed prezentową wpadką. I nie ma pod tym względem większego znaczenia, czy podarunek był kosztowny, czy może nie wydaliśmy na niego zbyt wielu funduszy.

Prezentów nie należy zwracać

Jeśli pracownicy nie trafią z prezentem, szef może być nie do końca nim zachwycony. Jednak zasady dobrego wychowania wymagają, aby zawsze i wszędzie za wręczony prezent grzecznie i kulturalnie podziękować. Nie jest w dobrym tonie narzekanie, że prezent jest nietrafiony i nie wpasował się w indywidualny gust. Jeśli szefowi prezent się nie spodoba, powinien to taktownie przemilczeć, a potem się zastanowić, co z tym fantem zrobić. Wiele nietrafionych prezentów często ląduje na nie szuflady czy biurka i zostaje zapomnianych. Jeśli jednak podarunek był sporej wartości, dobrze jest pomyśleć, czy nie lepiej będzie dać mu nowe życie. Nietrafione prezenty można na przykład oddawać na aukcje charytatywne, których w sieci możemy znaleźć bez liku. Na nasz pechowy podarunek może znaleźć się sporo chętnych osób, a środki z jego zakupu zasilą jakiś szczytny cel. To dobre rozwiązanie, aby prezent się nie zmarnował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.