Hity w promocji i reklamie 2017 – dowiedz się, co jest teraz na topie

Dotychczas o trendach mówiliśmy zazwyczaj w kontekście stylu i urody. Warto jednak bliżej przyjrzeć się rosnącej dominacji marketingu, w którym także kreowane są nowe mody. Ich uważne śledzenie pozwoli sprawić, że wizerunek naszego przedsiębiorstwa będzie opierał się o to, co aktualnie odnosi dużą popularność w zakresie reklamy i promocji.

Personalizacja treści

We współcześnie wszechobejmującym nas zalewie informacji coraz ciężej odnaleźć interesujące treści. Ponadto nie mamy na to zbyt wiele czasu, dlatego z pomocą przychodzi nowe zjawisko polegające na dopasowywaniu komunikatów reklamowych do zebranych przez specjalne programy analityczne informacji na nasz temat. Oczywiście mogą zostać pozyskane wyłącznie wewnątrz instytucji, do której dany klient należy. Dotyczą one m.in. danych osobowych i demograficznych, zainteresowań, historii zakupów oraz przede wszystkim potrzeb. Dzięki tej opcji szansa na sprzedanie produktów lub usług, skierowanych do konkretnego konsumenta, wyraźnie się zwiększa. Wszystko wskazuje na to, że czasy zbiorowego wysyłania maili z ofertami handlowymi do przygotowanej wcześniej listy odbiorców już bezpowrotnie minęły.

Wykorzystywanie technologii LED

Chcesz wyróżnić swoją firmę? Zainwestuj w czytelny, przykuwający uwagę przekaz! Mocniejsze i dłuższe angażowanie uwagi klientów to kolejny trend wizerunkowy bieżącego roku. Zapewnia to coraz chętniej stosowane w reklamie oświetlenie LED, wykorzystywane przy produkcji liter przestrzennych, ekranów, telebimów, tablic informacyjnych a także w produkcji napisów którymi mogą być kasetony reklamowe. W przeciwieństwie do bardziej statycznych form promocji, to nowoczesne rozwiązanie jest zwykle tańsze w realizacji i mocniej widoczne, a wyświetlane na nim treści silniej zapadają w pamięć odbiorców.

Rozwój stron internetowych

Kiedy wydawało się, że Facebook zdominował większość obszarów marketingowych, dosyć nieoczekiwanie okazało się, że witryny internetowe wciąż stanowią podstawowe źródło działań marketingowych. W tym roku powinniśmy skupić się na ich rozwoju, przede wszystkim pod kątem dostosowywania do urządzeń mobilnych. 2017 upłynie pod znakiem porządkowania zamieszczanych tam treści. Siła tkwi w prostocie, dlatego powinniśmy zadbać o usuwanie zbędnych elementów i osobnych kategorii, co dodatkowo poprawi czas uruchamiania strony naszej działalności. Lepszym wyjściem jest dodawanie wpisów jeden po drugim, aby stworzyć listę wydłużającą się wraz z przewijaniem w dół. To rozwiązanie sprawdza się nie tylko na mniejszych ekranach, ale również w monitorach starych, dobrych komputerów.

Zatrudnianie znanych osób

Choć nie jest to trend, który wykształtował się w ostatnim czasie, obecnie zaczął ulegać pewnym istotnym przeobrażeniom. Do udziału w kampaniach reklamowych coraz częściej zapraszane są gwiazdy mogące uchodzić za autorytet w swojej dziedzinie. Nieprzypadkowo słynna polska trenerka fitness reklamuje linię antyperspirantów, a najpopularniejsi szefowie kuchni promują sieci handlowe. Dzięki temu klienci chętniej sięgają po te produkty i usługi, mając świadomość, że korzystają z nich znane osoby publiczne, które wyrażają z tego zadowolenie.

Obecnie większość banków, operatorów telekomunikacyjnych czy produktów spożywczych sygnowanych jest nazwiskiem lub twarzą kogoś sławnego. Dodatkowo w tym roku do gry weszli również twórcy internetowi, zwłaszcza popularni blogerzy i youtuberzy. O ich zatrudnieniu powinni pomyśleć przedstawiciele marek kojarzących się z szybkim, nowoczesnym stylem życia, ponieważ działają oni jak magnes na młodszych konsumentów. Niewątpliwie zjawisko to będzie przybierać na sile w kolejnych latach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.