Inteligentne gadżety, które wykorzystasz w biznesie.

Z dnia na dzień na rynku pojawia się coraz więcej gadżetów. Niektórzy uważają, że są one zbędne, lecz nowoczesne firmy wiedzą, że to nie prawda. Te niepozorne gadżety w znaczący sposób ułatwiają codzienną pracę. Jakie newsy technologiczne zasługują na szczególną uwagę? Które można wykorzystać w biznesie? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

Smartfon

Chyba za najbardziej użyteczny gadżet można uznać smartfon. Czasy, kiedy telefon uważany był tylko za urządzenie do dzwonienia, bezpowrotnie minęły. W obliczu ostatnich modernizacji smartfon może być wykorzystywany w pracy – dobra wydajność, łączność, wyświetlacz to tylko przykłady tego, co jest nam w stanie zapewnić mobilne urządzenie. Nie ma tutaj też problemu z pakietem biurowym, dzięki czemu pracę nad zaczętymi projektami możemy kontynuować z dowolnego miejsca. Smartfony zapewniają pełny dostęp do poczty e-mailowej. Na bieżąco można kontrolować swoją pocztę, ważne wiadomości od klientów zawsze dotrą na czas i w można na nie bezpośrednio odpowiedzieć. Smartfony zapewniają także dostęp do bankowości internetowej, za pomocą kilku dotyków można zlecać przelewy, sprawdzać wpłaty na konto oraz monitorować jego saldo.

Przenośny projektor do smartfona

Skoro już mowa o smartfonach i pracy na nich, to warto wspomnieć także o przenośnym projektorze. Małe projektory obecne są na rynku od kilku lat i świetnie sprawdzają się w sferze biznesu. W wielu miejscach pracy codziennie odbywa się wiele spotkań, na których omawiane są projekty, czy też strategiczne działania. Do tego często przygotowywane są prezentację, które pozwalają lepiej zobrazować i przedstawić pomysły. Przenoszenie projektora z miejsca na miejsce nie należy do wygodnych, a co dopiero mowa, gdy prezentację trzeba wykonać na mieście. Dlatego lepszym rozwiązaniem okazują się przenośne projektory, które można zabrać ze sobą i podłączyć np. do smartfona.

Smartwatch w roli asystenta

Przedsiębiorcy każdego dnia muszą mierzyć się z ogromną ilością zadań. Do tego dochodzą jeszcze spotkania z kluczowymi klientami i kontrahentami, jak również pracownikami. Jak nad tym wszystkim zapanować? Jak to spamiętać? Od tego jest oczywiście asystentka, która czuwa nad harmonogramem spotkań. Jednak, co wtedy, gdy nie mamy z nią stałego kontaktu? Nie każdy przedsiębiorca zabiera na wszystkie spotkania swoją asystentkę. W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem okazuje się inteligentny zegarek, który może ją w tym zastąpić. Przede wszystkim za jego pomocą można tworzyć notatki głosowe, przypomnienia itp. Zegarek w odpowiednim momencie wygeneruje stosowny komunikat, dzięki czemu nie zapomnimy o wszystkich zobowiązaniach. Poza tym za jego pomocą można odbierać i wysyłać wiadomości, dzwonić, czy przeglądać strony internetowe i to bezpośrednio ze swojego nadgarstka.

Tak naprawdę o inteligentnych gadżetach moglibyśmy pisać bez końca. Dlaczego? Dostępnych rozwiązań, które mogą sprawdzić się w biznesie, jest o wiele więcej. Jednak potrzeba trochę czasu, by przedsiębiorcy się o tym przekonali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.