Interesuje Cię pożyczka długo terminowa? Sprawdź jakie dokumenty musisz przedstawić

Formalności przy wnioskowaniu o kredyt

Banki stawiają wysoko poprzeczkę jeśli chodzi o dokumenty potrzebne do wnioskowania o kredyt, dlatego też część osób nie przechodzi pozytywnie całą procedurę lub rezygnuje, szukając alternatywy w innych instytucjach. Właśnie dla takich klientów stworzono ofertę w instytucjach pozabankowych, oferując pożyczki pozabankowe.

Jakie formalności przy pożyczkach długoterminowych

Są firmy pozabankowe, które posiadają równie długą listę wymaganych dokumentów do pożyczki, co tradycyjne kredyty bankowe. Jednak w większości przypadków wymagania odnośnie przyznania pożyczki długoterminowej nie są duże, a zdecydowaną większość z nich można załatwić przez Internet. W większości przypadków wystarczy skan dowodu osobistego, oświadczenie o dochodach czy numer konta bankowego. Warto pamiętać, że nasze dane osobowe będą dokładnie sprawdzane przez firmę, w której zaciągamy pożyczkę, a w części przypadków jednym z ostatnich etapów wnioskowania jest dokończenie go w formie mailowej bądź smsowej. Kolejną kwestią wartą uwagi jest rejestr dłużników, który także jest sprawdzany przy każdym wniosku o pożyczkę, niezależnie od wysokości wnioskowanej kwoty.

Dobrze jest więc zadbać o dotychczasowe zadłużenia i spłacić je przed wnioskowaniem o pożyczkę, bowiem będzie to dobrze świadczyło o naszej zdolności kredytowej. Firmy pożyczkowe uciekają się również do dodatkowych sposobów na sprawdzenie naszej możliwości spłacania rat, sprawdzając chociażby dotychczasowe rachunki za energię- ich terminowa zapłata również będzie świadczyć na naszą korzyść. Podsumowując: każda firma pożyczkowa przy wnioskowaniu o pożyczkę będzie prosić o aktualny dowód tożsamości, oświadczenie o dochodach, często opcjonalnie wyciąg z konta bankowego z ostatnich trzech miesięcy czy dotychczas zapłacone rachunki jako dowód naszej wypłacalności.

Praktycznie każda firma pożyczkowa sprawdza potencjalnego pożyczkobiorcę pod kątem dotychczasowej historii pożyczkowej, sprawdzając nas w BIK czy w innym podobnym rejestrze. Warto pamiętać, że firmy pożyczkowe oferują naprawdę spore kwoty, przez co weryfikacja potencjalnych kredytobiorców jest odpowiednio wysoka.

Jak otrzymać pozytywną decyzję pożyczkową

Nie ma się co oszukiwać- najistotniejszą rolę we wnioskowaniu o pożyczkę, niezależnie od instytucji, w której składamy wniosek jest nasza zdolność kredytowa i dotychczasowa historia kredytowa, mówiąca o tym, czy jesteśmy w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Kolejną ważną kwestią jest zebranie właściwych dokumentów, wymaganych w instytucji, w której zaciągamy zobowiązanie. Największym udogodnieniem w większości instytucji pozabankowych jest to, że większość informacji znaleźć można na stronach internetowych, a wniosek również można wysłać drogą elektroniczną. Takie udogodnienia z pewnością pozytywnie wpływają na sam proces wnioskowania o pożyczkę i skraca czas samych formalności i oczekiwania na decyzję. Dzięki temu osoby oczekujące na pożyczkę mogą szybciej otrzymać pieniądze, na które czekają.

Zobacz również podobny temat: http://polska-chwilowka.pl/pozyczka-dlugoterminowa-na-2-lata/

2 komentarz dla wpisu: “Interesuje Cię pożyczka długo terminowa? Sprawdź jakie dokumenty musisz przedstawić

 • 17 listopada 2016 at 12:10
  Permalink

  Nie jestem jakoś przekonany co do kredytów długo terminowych. W końcu nie wiemy co będzie jutro a co dopiero za rok, za pięć, za dziesięć. Ja jak muszę wziąć kredyt to korzystam z pożyczek online typu http://www.chwilowka24.org. Spłacam w kilka miesięcy i zapominam o problemie.

  Odpowiedz
 • 18 marca 2019 at 07:31
  Permalink

  Chciałbym przeprowadzić w mojej firmie szkolenie z ochrony danych osobowych, ale nie wiem, jak znaleźć dobrych specjalistów, którzy mogliby je poprowadzić. Na https://ktmh.pl/specjalizacje/ochrona-danych-osobowych znalazłem fajną ofertę i wydaje mi się naprawdę w porządku. Zastanawiam się jednak, czym kierować się przy wyborze firmy szkoleniowej. Czy faktycznie kancelaria prawnicza będzie dobrym rozwiązaniem w tym temacie, czy raczej szukać szkoleniowców, którzy specjalizują się wyłącznie w ochronie danych?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.