Jak wypłacić bitcoin?

Rok 2009 był przełomowy dla rynku internetowego. To właśnie wtedy do obiegu trafiły bitcoiny będące odpowiednikiem tradycyjnej waluty. Mimo, że waluta nie posiada fizycznego miernika i nie da się  materialnie schować jej do portfela, można traktować ją jako środek wymiany na rynku online. Kombinacja znaków tworząca unikalny kod nie jest regulowana przez żadne banki, dzięki czemu jej użytkowanie gwarantuje pewną anonimowość. Jest to jeden z atutów, dzięki któremu stosowanie tej kryptowaluty jest coraz bardziej popularne i modne wśród różnych grup odbiorców.

Istnieje parę kanałów zakupu bitcoinów, a różnicami między nimi jest szybkość dokonania transakcji i poziom trudności. Do charakterystycznych metod zalicza się giełdy. Są to obszary gwarantujące korzystne ceny, a także dogodne warunki dokonywania operacji. Pozyskanie waluty możliwe jest także od innych użytkowników, którzy posiadają własne kopalnie bądź chcą sprzedać swoje udziały. Sami również możemy rozpocząć produkcje bitcoinów. Wówczas musimy liczyć się z zakupem odpowiedniego sprzętu, który umożliwi obsługę wysokowydajnych procesów. Najmniej obleganą metodą zakupu jest kantor. Wynika to z dość wysokiego kosztu wymiany złotówek na kryptowalute.

Na rynku online poza transakcją zakupu możliwa jest także sprzedaż internetowej waluty. Nie każdy zdaje sobie sprawę, z tego jak wypłacać Bitcoin i czy Bitcoin wypłata z bankomatu jest w ogóle możliwa. Otóż procesy te wbrew pozorom nie są wcale skomplikowane. Istnieje wiele kantorów, które umożliwiają swobodne zamiany kryptowaluty na walutę tradycyjną. Wystarczy określić ilość złotówek jaką chcemy uzyskać ze sprzedaży bitcoinów. W następnym kroku system informuje nas jaki będzie tego koszt tej transakcji, a co za tym idzie ile będziemy musieli wpłacić na konto danego kantoru. Wypłata możliwa jest poprzez następujące kanały:

  • przelew zPay.pl
  • przelewy bankowe
  • poczta Polska
  • SkyCash

Użytkownicy mają możliwość wypłaty gotówki w bankomacie bez konieczności użycia karty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.