Jakie powinno być prawidłowe oświetlenie w biurze?

Oczywistym jest, że najkorzystniejsze dla optymalnego funkcjonowania jest naturalne światło słoneczne, które wpływa na samopoczucie i jakość codziennego funkcjonowania. Oprócz jego jednak korzystamy- zarówno w miejscach pracy jak i prywatnych domach- w dodatkowy rodzaj oświetlenia, generowany sztucznie. Warto jest wybrać taką jego formę, aby dostarczała nam promieni światła w jak najlepszy sposób, dostosowany zarówno do samego pomieszczenia, jego wielkości czy kształtu, ale również do ludzi, którzy na co dzień w tym pomieszczeniu przebywają.

Słońce nie do zastąpienia

Kiedy dni stają się długie, a przez większość dnia towarzyszą nam promienie słoneczne, każdemu z nas chce się więcej i możemy cieszyć się większą ilością energii. Naturalne oświetlenie, pochodzące ze słońca, które możemy doświadczyć w dużej mierze zarówno wiosną, jak i latem jest najlepszym rodzajem oświetlenia. Oprócz większej ilości energii oraz uśmiechu, jaki wywołuje na twarzach ma zdrowotne działanie- promienie słoneczne sprzyjają produkcji witaminy D w naszym organizmie, zwanej również witaminą życia.

Jednak w pomieszczeniach, które posiadają chociażby największą ilość okien nie ma możliwości ograniczenia się jedynie do światła naturalnego, co wiąże się z koniecznością wsparcia przez sztuczne oświetlenie. Plus tej wiadomości jest taki, że rynek pełen jest różnego rodzaju lamp, dzięki czemu każdy z nas znajdzie coś dla siebie, dodatkowo osiągając zamierzony efekt.

Jakie światło do biura?

W miejscu pracy, takim jak biuro istotną rolę odgrywa taki rodzaj oświetlenia, który rozjaśni każde biurko, poprawiając komfort pracy. Stawiając na oświetlenie do biura, warto jest postawić na odcień jak najbardziej zbliżony do naturalnego światła- pracownicy spędzający w zamkniętym pomieszczeniu większość dnia potrzebują komfortowych warunków do pracy umysłowej. Jeśli chodzi o ilość i wielkość lamp, warto zainwestować w kilka większych modeli, które znajdą swoje miejsce na suficie, rzucając równomiernie światło na całą powierzchnię biurowego pomieszczenia.

Ilość sztuk lamp należy dostosować do wielkości samego pomieszczenia, aby zapewnić pracownikom równomierny rozkład światła. Oprócz oświetlenia ogólnego, dobrze jest postarać się o dodatkową formę źródła światła, którą będzie mógł dowolnie użytkować każdy z pracowników. Jeśli chodzi o stylistykę to fajnie jest wybrać model pasujący do całościowego wystroju biura i odejść od nudnych lampek biurowych, które znane są od lat.

Stylizacja oświetlenia

Oświetlenie- niezbędna rzecz, zarówno w miejscu pracy, jak i we własnym domu. Wydaje się, że bez światła nie damy radę funkcjonować i jest to w wielkiej mierze prawdą. Na szczęście od kilku lat rodzaje i formy lamp, oprócz zadania, jakie mają spełnić, czyli zapewnienie światła, wpływają na ocieplenie wnętrza, wyostrzenie stylistyki, a same modele mogą być spójne z resztą wyposażenia wnętrza. Warto jest więc pobawić się światłem i sprawić, że w naszym biurze będzie chciało nam się siedzieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.