Konserwacja okien w firmie – czy producent udziela gwarancji?

Dobre, trwałe i wytrzymałe okna to inwestycja na długie lata. Powinni o tym pamiętać nie tylko prywatni inwestorzy, ale również przedsiębiorcy, którzy urządzają siedzibę swojej firmy. Przy wyborze okien warto więc kierować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością stolarki okiennej.

Na rynku stolarki okiennej można spotkać zarówno renomowanych i sprawdzonych producentów, jak i firmy, które oferują tanie i niezbyt sprawdzone produkty. Inwestycja w tanie okna w perspektywie długoterminowej może okazać się o wiele droższa niż skorzystanie z oferty dobrego producenta. Kiepskiej jakości okna są wykonane z materiałów o nienajlepszych parametrach technicznych, co przekłada się na późniejsze kłopoty w użytkowaniu.

Kiepskiej jakości okna to nienajlepsza inwestycja

Złej jakości okna nie zapewniają ochrony przed zimnem – często są nieszczelne lub powodują problemy z ich otwieraniem i zamykaniem. Przy zakupie tańszych produktów najczęściej trzeba też zapomnieć o długiej gwarancji na stolarkę okienną. A to oznacza, że w razie jakichkolwiek problemów z użytkowaniem okien inwestor będzie musiał pokrywać koszty naprawy z własnej kieszeni. Warto również wspomnieć o tym, że decydując się na złej jakości okna trzeba liczyć się z koniecznością ich wymiany w ciągu następnych kilku lat. Tymczasem okna renomowanych producentów będą przez kilkanaście lat sprawowały się tak samo dobrze, jak tuż po ich zamontowaniu.

Na dobre okna zawsze jest długa gwarancja

Inwestorzy, którzy decydują się na skorzystanie z oferty dobrych producentów, mogą mieć pewność, że otrzymają produkty najwyższej jakości, których trwałość i wytrzymałość są poparte odpowiednimi atestami i certyfikatami. Dobry producent okien dba również o ich właściwy montaż – klient może liczyć na to, że okna zostaną dostarczone bezpośrednio do miejsca inwestycji i zamontowane przez profesjonalistów. Dobre okna najczęściej są też na wieloletniej gwarancji, a producent służy wsparciem w postaci prac naprawczych czy konserwatorskich za każdym razem, gdy z oknami będzie działo się coś nie tak.

Na poddaszu ważne są nie tylko okna

O jakości okien powinni pomyśleć przede wszystkim ci inwestorzy, którzy decydują się na montaż okien dachowych. Tego rodzaju okna muszą być bowiem o wiele bardziej trwałe i wytrzymałe niż okna montowane w ścianach pionowych. Okna w dachu są o wiele bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne oraz na niszczące działanie czynników atmosferycznych, takich jak silny wiatr, deszcz, wilgoć czy obciążenie zalegającym śniegiem w zimie. Urządzając biuro na poddaszu warto więc zadbać od razu o to, by wybrane do tych pomieszczeń okna odznaczały się wyjątkowa trwałością, funkcjonalnością i niezawodnością.

W urządzaniu poddasza ważne są jednak nie tylko okna, ale również optymalne wykorzystanie całej przestrzeni. Istotne są między innymi schody prowadzące na ostatnią kondygnację – na poddaszach doskonale sprawdzą się schody młynarskie, które mają lekką konstrukcję i nie zajmują zbyt wiele miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.