Gabinet medycyny estetycznej – tylko stacjonarny czy z dojazdem do klienta?

Dbanie o urodę od dawna nie polega już jedynie na stosowaniu kosmetyków dostępnych w drogeriach. Coraz więcej osób chętnie sięga po nowoczesne zdobycze kosmetologii i medycyny estetycznej. Nic więc dziwnego, że salony kosmetyczne i gabinety medycyny estetycznej powstają w ostatnim czasie wręcz masowo. I choć jest ich sporo, wszystkie świetnie prosperują i pozwalają na powstawanie nowych, konkurencyjnych biznesów.

Jeśli chcemy prowadzić gabinet medycyny estetycznej, warto już na starcie określić, jaki będzie profil działalności, jakie będą się znajdowały zabiegi w ofercie. Ważny jest również szczegółowy biznesplan z zawartymi wszystkimi wydatkami na start. Powinien się w nich znaleźć także zakup specjalistycznych maszyn i urządzeń, bez których nie da się przeprowadzić wielu nowoczesnych, popularnych zabiegów. Dobrym pomysłem na zwiększenie zasięgu gabinetu medycyny estetycznej może być oferowanie usług mobilnych, z dojazdem do klienta.

Zalety mobilnych usług

Mobilne usługi kosmetyczne są popularne wśród osób, które nie lubią tracić czasu na dojazd do salonu lub z innych względów wolą zabiegi przeprowadzane w domu. Dla salonu kosmetycznego jest to więc szansa na przyciągnięcie takich klientek, które ze stacjonarnego salonu raczej nigdy by nie skorzystały. Warto jednak mieć świadomość, że w opcji mobilnej nie da się w pełni odwzorować oferty salonu. Wiele zabiegów, które są wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej wymaga sterylnych i higienicznych warunków, a także specjalistycznych sprzętów i urządzeń. Nie da się więc wszystkich zabiegów wykonać w warunkach domowych. Mobilne usługi kosmetyczne to dobre rozwiązanie, jeśli klientka poszukuje masażów odchudzających, manicure, zabiegów wygładzających, odżywczych i pielęgnacyjnych na twarz i ciał. Warto jednak zawsze uświadamiać klientki, że nie wszystko da się zrobić w domu i na niektóre, bardziej profesjonalne zabiegi, będą musiały wybrać się do salonów.

Warto promować się w dobrych miejscach

Aby salon kosmetyczny lub gabinet medycyny estetycznej dobrze prosperował, trzeba zadbać o właściwą promocję i reklamę, zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i w internecie. W taki sposób promuje się obecnie cała branża medyczna. Dobry internista warszawa śródmieście, dermatolog w Poznaniu czy lekarz każdej innej specjalizacji jest do znalezienia w internecie. Nie inaczej powinno być z ofertą lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną oraz profesjonalnych kosmetologów. Podstawą w promocji w sieci powinna być dobra strona internetowa z dokładnymi informacjami o realizowanych zabiegach, a także ze zdjęciami z poszczególnych gabinetów. W ostatnim czasie ciekawą opcją jest również wirtualny spacer po gabinecie, a więc filmik, który w kilkanaście czy kilkadziesiąt sekund oprowadzi klienta po gabinecie i pomoże w podjęciu decyzji o skorzystaniu z usług. Form promocji w sieci i tradycyjnej reklamy jest naprawdę sporo. Warto jednak zawsze dobierać je indywidualnie do konkretnych potrzeb. Wtedy ich skuteczność będzie zgodna z tym, czego oczekujemy od profesjonalnej reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.