Moda dla dzieci online – warto wejść w ten biznes?

Rynek mody dziecięcej jest jednym z najbardziej lukratywnych rynków w światowej branży modowej. Rynek ten wykazał się ogromną odpornością w obliczu globalnej niestabilności gospodarczej i szacuje się, że jego wartość jeszcze wzrośnie. Chociaż odzież dziecięca stanowi jedynie 12% całego rynku odzieży – to sektor ten odnotował największy wzrost w ciągu ostatnich kilku lat. W 2017 roku sprzedaż odzieży dziecięcej wzrosła o 6% – w porównaniu do zaledwie 4% jeśli chodzi o rynki odzieży męskiej i damskiej.

Wzrost ten można w dużej mierze przypisać zmianom demograficznym. Rodzice na całym świecie zaczynają mieć dzieci w późniejszym życiu, kiedy mają większy dochód i są w stanie wydać więcej na ubrania dla swoich dzieci. Dodatkowo, dzięki dynamicznie rozwijającej się klasie średniej, branża ta rozszerzyła się jeszcze bardziej.

Ponadto eksperci branży zauważyli zmiany w sposobie nabywania przez dzieci odzieży dziecięcej, która może być również korzystna dla właścicieli małych firm. W ostatnich latach branża odzieżowa dla dzieci zaczęła naśladować przemysł mody dla dorosłych – rodzice bardziej starają się o to, aby ich dzieci ubierały się modnie i przeglądają portale takie jak dzieciakowelove.pl w poszukiwaniu inspiracji. Oznacza to, że rynek zapewnia już więcej miejsca na to, aby każdy miał szansę na nim się rozwinąć, również mniejsze marki.

Zacznij od zbudowania marki odzieży dziecięcej!

Jeśli chodzi o budowanie marki odzieży dziecięcej – warto pomyśleć o tożsamości marki odzieżowej, o tym, jakie przedmioty chciałbyś sprzedać i do jakiego wieku chcesz skierować swoją propozycję. Ważne jest wcześniejsze zrozumienie grupy docelowej. W przypadku odzieży dziecięcej marka może się znacznie zmienić w zależności od grupy wiekowej, której sprzedajesz dane kolekcje. Odzież dla młodszych dzieci jest bardziej zabawna i ma w sobie więcej wzorów i nasyconych kolorów, gdy tymczasem odzież dla starszych dzieci jest nieco bardziej podobna do tej skierowanej do osób dorosłych. Dlatego warto mieć na uwadze model marki, zanim zaczniesz wybierać produkty, które chcesz sprzedać.

Pamiętaj też, że grupa wiekowa, którą wybierzesz, określi charakter Twojej reklamy.

Jeśli sprzedajesz młodszym dzieciom, generalnie reklamujesz coś w kierunku rodziców. Jednak jeśli sprzedajesz starszym dzieciom i nastolatkom, najlepiej zareklamuj produkt bardziej bezpośrednio. Dzieci w tym wieku zwykle mają już wpływ na decyzje zakupowe swoich rodziców w 95% przypadków, gdy chodziło o zakupy odzieży. Oznacza to, że sukces w zakresie mody dziecięcej zależy w dużej mierze od umiejętności łączenia się z grupą wiekową, której chcesz sprzedać to, co oferujesz.

Jak korzystać z dropshipingu, aby sprzedawać modę dziecięcą

Dropshipping to termin używany do opisania metody zarządzania łańcuchem dostaw, w której sprzedawca (użytkownik) nie trzyma towarów w magazynie, ale zamiast tego korzystając z outsourcingu zarządza dostawami produktów i wysyła je do firm zewnętrznych. Jeśli jest to Twoje pierwsze przedsięwzięcie w świecie biznesu – dropshipping to tanie i mało ryzykowne rozwiązanie, idealne dla początkujących.

Polecamy:
Outsourcing Procesu Rekrutacji naprawdę się opłaca. Sprawdź sam

Jeden komentarz dla wpisu: “Moda dla dzieci online – warto wejść w ten biznes?

  • 28 lutego 2019 at 18:59
    Permalink

    Wybieram się z dzieciakami na tydzień do rodziny do Poznania. W związku z tym szukam jakichś fajnych miejsc w mieście lub okolicy, które mogą spodobać się maluchom w wieku przedszkolnym. Jakie atrakcje dla dzieci w Poznaniu możecie polecić, a które miejsca sprawdziliście i zdecydowanie odradzacie? Zależy mi przede wszystkim na czymś bezpłatnym i na świeżym powietrzu, ale oczywiście, jeśli pogoda nie będzie sprzyjała i trzeba będzie korzystać z płatnych opcji, to też chętnie skorzystam. Jakieś pomysły?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.