Najbardziej dochodowe usługi wykonywane w Polsce przez Internet

Poszukujesz skutecznego sposobu na długotrwałe zarabianie? Jeżeli odpowiadasz na to pytanie twierdząco i posiadasz przynajmniej podstawowe zdolności informatyczne, możesz zaistnieć w sieci wraz ze swoim pomysłem i zdobywać bardzo atrakcyjne pieniądze, bez konieczności odrywania się od wygodnego fotela. Oto przykładowe usługi, które można świadczyć drogą internetową.

Sklep internetowy

Możemy wybrać dziedzinę, w której czujemy się mocni lub taką, która nie posiada jeszcze silnej konkurencji. Najłatwiej jednak będzie nam prowadzić sklep z asortymentem, o którym posiadamy jakąkolwiek wiedzę. Dzięki temu jesteśmy w stanie udzielać bardziej profesjonalnych porad oraz pomagać w wyborze konkretnego produktu.

Podobnie jak w przypadku normalnego sklepu, również tutaj musimy zarejestrować swoją działalność w urzędzie. Różnica jest jednak zauważalna w początkowych kosztach oraz czasie tworzenia. Założenie sklepu internetowego może potrwać tylko kilka godzin, o ile sami zajmiemy się jego budową, np. wykorzystując gotowe szablony. Dzięki temu unikniemy również wydatków związanych z opłaceniem webmastera. Nieuniknione będzie jednak opłacenie hostingu oraz zarejestrowanie domeny. Jest to wydatek rzędu 100-150 złotych.

Wraz z rozszerzaniem oferty prowadzonego sklepu i pozyskiwaniem coraz większej liczby klientów, powinniśmy skupić się na poprawie interfejsu naszej strony oraz pierwszymi działaniami marketingowymi. Systematyczna praca, kontakt z klientami i dbałość o ich potrzeby okażą się kluczem do sukcesu i szansą dobrego zarabiania na własnej pasji.

Freelancer

Jest to ogólne określenie osoby pracującej w formie zdalnej, niezwiązanej umową z żadną firmą, wykonującą obowiązki na własny rachunek.

Sztandarowym przykładem tego zawodu są copywriterzy. Ich zadaniem jest tworzenie unikalnych tekstów. Pożądane są zarówno krótsze formy, jak np. precle oraz bardziej rozbudowane, m.in. artykuły tematyczne na kilka tysięcy znaków. Liczy się tutaj umiejętność bezbłędnego posługiwania się językiem, znajomością zasad interpunkcji i ortografii oraz opanowanie podstaw SEO, w coraz większej liczbie przypadków. W Internecie nie brakuje miejsc pracy dla copywriterów. Na najwyższe stawki mogą liczyć doświadczeni fachowcy oraz freelancerzy tworzący teksty w obcych językach.

Freelancerami można także nazwać osoby do spraw social media. Zajmują się oni promowaniem danej firmy w najpopularniejszych serwisach społecznościowych, nie tylko w celu pozyskiwania nowych klientów, ale również utrzymania tych dotychczasowych, przeważnie poprzez wchodzenie z nimi w liczne interakcje.

Tworzenie poradników

Każdy z nas posiada różne pasje i zainteresowania. W pewnym momencie posiadamy tak zgłębioną wiedzę na ich temat, że w zasadzie moglibyśmy podzielić się nią z innymi. Tym samym otwiera się przed nami możliwość pisania unikalnych poradników oraz e-booków.

Jeżeli mamy traktować to jako dochodową usługę, powinniśmy zastanowić się nad uploadowaniem gotowego materiału. Dzięki temu każdy internauta, który pobierze poradnik ze specjalnie wygenerowanego przez nas linku, podwyższy nasze statystyki finansowe. W ten sposób możemy liczyć na pierwsze pieniądze zarobione na własnym dziele. Mamy również pewność, że nie wykorzystujemy cudzych praw autorskich.

Korepetycje online

Jest to metoda wciąż rozwijająca się. Jeszcze kilka lat temu uczniowie jeździli do korepetytorów na pozaszkolne lekcje, aby podszkolić się z danego przedmiotu lub perfekcyjnie przygotować się do egzaminu na zakończenie szkoły. Dzisiaj jest to możliwe za pomocą łącza internetowego.

Korepetycje internetowe wybierane są przede wszystkim przez rodziców mieszkających w dużych metropoliach. Przez korki na drogach w godzinach szczytu, same dojazdy na drugi koniec miasta i z powrotem mogą zabrać nawet dwie godziny wolnego czasu. Poprzez ten rodzaj e-learningu uczeń spotyka się ze swoim nauczycielem bez konieczności wychodzenia z domu. Rozmowy odbywają się poprzez komunikatory internetowe. Przeważnie jest to Skype, dzięki któremu dwie strony widzą i słyszą się nawzajem. Długość lekcji jest taka sama jak w przypadku tradycyjnych korepetycji, natomiast często takie nowoczesne usługi są korzystniejsze cenowo od tych podstawowych.

Zarabianie na udostępnianiu plików

kingfile-pl-logotyp-02
Dość ciekawym aczkolwiek nowatorskim pomysłem jest zarabianie dodatkowych pieniędzy na udostępnianiu plików. Portalem, który prężenie rozwija się w tej branży jest serwis kingfile.pl, na którym to portalu rejestracja jest oczywiście darmowa. Jedyne czego nam potrzeba to ciekawych plików, które będziemy udostępniać innym. Im ciekawsze one będą, tym więcej możemy na tym zarobić. Wato przyjrzeć się temu projektowi nieco bliżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.