Kiedy najlepiej zmienić pracę?

Pracę powinniśmy zmienić w takim okresie, który przysporzy nam jak najmniej kłopotów związanych z brakiem zatrudnienia. Ponadto, niektórzy ustalają sobie symboliczne daty tak, aby dodać sobie odwagi. Niezależnie od tego, kiedy będziemy zmieniać pracę, powinniśmy przede wszystkim przemyśleć tę decyzję.

Początek roku

Wiele osób wraz z nadejściem nowego roku postanawia zmienić co nieco w swoim życiu. To właśnie wtedy najczęściej ludzie zmieniają pracę w oparciu o refleksję w czasie świątecznych spotkań z bliskimi. Warto przemyśleć tę datę i wziąć pod uwagę fakt, iż wiele osób, w tym rekruterów, może nie zamieszczać w okresie noworocznym ofert pracy na portalach, takich jak np. Pracuj.pl. Firmy niechętnie przeprowadzają rekrutacje zaraz po Sylwestrze, a wielu pracowników udaje się wówczas na urlopy. Niemniej, zmiana pracy z nadejściem nowego roku może być symbolicznym „kopniakiem”, który doda nam odwagi przed ostateczną decyzją.

Po ukończeniu szkoły

Zarówno po ukończeniu szkoły, jak i ważnego dla nas kursu, warto zastanowić się, czy nie zmienić pracy. Mamy wówczas energię do zmian i jesteśmy świeżo upieczonymi absolwentami. Warto wykorzystać tę pozytywną siłę i iść za ciosem. Co więcej, może się okazać, iż to właśnie osób z wiedzą, którą posiadamy poszukuje wybrane przedsiębiorstwo. Ponadto, wiele firm urządza rekrutację mając na względzie zakończenie roku akademickiego.

Stabilizacja finansowa

Zmiana pracy powinna odbyć się przede wszystkim wtedy, gdy uzyskamy stabilność finansową. Oznacza to, iż musimy zgromadzić środki potrzebne do funkcjonowania w trakcie poszukiwań pracy. Warto więc odkładać co jakiś czas potrzebne fundusze, które okażą się nieocenione podczas przedłużającego się procesu rekrutacyjnego. Im dłużej bowiem szukamy, tym większe prawdopodobieństwo, iż nie podejmiemy przypadkowej pracy poniżej naszych kompetencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.