2020 rok świetnym czasem na założenie sklepu internetowego?

Z roku na rok użytkowników internetu jest coraz więcej, a w tym i zwolenników zakupów przez internet. Czy 2020 rok świetnym czasem na założenie sklepu internetowego? Oczywiście, że tak. Nowy rok, nowe możliwości- to wspaniały oraz właściwy moment na realizację marzeń. Dodatkowo na obecną chwilę założenie własnego sklepu internetowego jest zaskakująco proste.

Dlaczego warto założyć sklep internetowy?

Jeżeli chodzi o model sprzedaży dropshipping, to oszczędzasz czas na zakupie produktów. Dropshipping polega na przekierowaniu zamówienia klienta prosto do hurtowni. Dzięki takiemu modelowi również nie ma potrzeby gospodarowania przestrzeni na towar. Sklep wówczas ma charakter czysto wizualny. Nie trzeba magazynować produktów, pakować, wysyłać ich do klienta oraz nie martwić się o ich stan i ilość.

Sklep internetowy charakteryzuje się tym, że każdy ma do niego dostęp, nie tylko mieszańcy danej lokacji tak jak w przypadku sklepu stacjonarnego. Każdy, z każdego zakątka Polski, a nawet świata może zostać klientem Twojego sklepu internetowego.

Sklep internetowy jest dużo tańszy w utrzymaniu oraz prowadzeniu niż tradycyjny, stacjonarny sklep.

Nie trzeba zatrudniać personelu.

Sklep internetowy jest czynny dwadzieścia cztery godziny na dobę, trzysta sześćdziesiąt pięć dni w roku.

Będąc właścicielem sklepu internetowego, jest się sobie samemu szefem. Jest się niezależnym. To wspaniała okazja na samorealizację.

Można pracować z każdego miejsca na świecie, o każdej porze.

Duża potencjalna baza klientów- według przeprowadzonych w lipcu badań, ponad dwanaście milionów Polaków odwiesza sklepy internetowe.

Łatwa oraz szybka reklama- social media są doskonałą okazją do promowania sklepu internetowego.

O czym należy pamiętać przy prowadzeniu sklepu internetowego?

Produkt musi się dobrze prezentować na fotografiach oraz trzeba zadbać o opis- prezentując dany produkt, należy pamiętać o tym, że powinien on sprawiać wrażenie na kliencie, że widzi go naprawdę. Skuteczności sprzyja duża ilość zdjęć towaru, filmiki, bogate opisy, wizualizacje w trójwymiarze oraz opinie klientów.

Koszty reklamy- tak jak wspominałam wyżej, social media są fantastycznym miejscem na reklamę, lecz niestety wiąże się to z kosztami. Bez odpowiedniej reklamy sklep internetowy może być niezauważalny dla potencjalnych klientów.

Praca na “pełen” etat- należy pamiętać, aby dokładać wszelkich starań, aby zamówienia były jak najszybciej realizowane oraz aby na bieżąco odpowiadać na wiadomości od klientów.

Jak założyć sklep internetowy?

Podstawą do założenia sklepu internetowego jest zakup domeny, strony internetowej. Jest to konieczne, ponieważ będzie to “miejsce” na sklep online.

Następnie samodzielnie bądź przy pomocy doświadczonego informatyka trzeba stworzyć wygląd strony, dodać podstrony, wstawić grafikę, fotografie oraz dodać treści.

Konieczne jest również zarejestrowanie działalności w przypadku formy jednoosobowej w CEIDG.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, na stronie https://www.idosell.com/pl/shop/why-iai/jak-zalozyc-sklep-internetowy-krok-po-kroku/ krok po kroku jest wyjaśnione w prosty sposób jak założyć sklep internetowy.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.