O czym pamiętać przed wynajmem pierwszej przestrzeni biurowej?

Wynajęcie pierwszej powierzchni biurowej może być ekscytującym punktem zwrotnym dla Twojej firmy. Ale wybór dowolnego biura byłby błędem. Musisz upewnić się, że Twoje biuro będzie takie, które będzie wspierać twój zespół i pozwoli ci się rozwijać. Poniżej znajdują się elementy do rozważenia przed wynajęciem pierwszej powierzchni biurowej.

Wskazówki dotyczące wynajęcia pierwszej powierzchni biurowej

Zdecyduj, czy naprawdę tego potrzebujesz

Firmy potrzebowały specjalnych biur, aby przetrwać. Ale wielu przedsiębiorców dzisiaj dobrze sobie radzi w biurach domowych, a nawet w przestrzeniach co-workingowych. Jeśli Twoja firma może działać w jednym z tych alternatywnych środowisk, możesz zaoszczędzić sobie mnóstwo czasu i pieniędzy.

Wybierz lokalizację w pobliżu swojego zespołu

Jeśli jest absolutnie niezbędne, aby mieć dedykowaną przestrzeń biurową, lokalizacja jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem przy wynajmowaniu pierwszej powierzchni biurowej. Najpierw musisz upewnić się, że biuro będzie wystarczająco blisko, aby członkowie Twojej drużyny mogli dojeżdżać do pracy. Jeśli jeszcze nie masz zespołu, wybierz biuro, które znajduje się na tyle blisko obszaru, na którym jest duży potencjał.

Upewnij się, że jest łatwo dostępne dla innych

Podczas wybierania lokalizacji należy również pamiętać o klientach. Czy budynek biurowy, o którym myślisz, jest łatwo dostępny z autostrad lub transportu publicznego? Czy będą mogli je łatwo znaleźć?

Zastanów się, jakie udogodnienia chcesz mieć w pobliżu

Innym czynnikiem przy wynajmowaniu pierwszej powierzchni biurowej, która może mieć wpływ na decyzję dotyczącą lokalizacji, są pobliskie udogodnienia. Twój zespół prawdopodobnie doceni biuro takie jak na przykład http://www.mart.gda.pl/oferta/biura_do_wynajecia, które jest co najmniej nieco oddalone od restauracji i kawiarni. A jeśli istnieją pewne miejsca, które trzeba regularnie odwiedzać w celach biznesowych, takich jak miejsca spotkań czy banki, warto je również znaleźć w pobliżu.

Miej na uwadze ścisły budżet

Po lokalizacji koszt prawdopodobnie będzie kolejnym poważnym problemem. Nie wybieraj biura, które za bardzo finansowo obciąży twój biznes i spowolni jego rozwój. Zmniejsz liczbę zanim zaczniesz szukać budżetu, który pozwoli ci wygodnie pracować.

Patrz na dodatkowe wydatki

Istnieje wiele wydatków, które wchodzą w wynajem powierzchni biurowej. Faktyczny czynsz jest tylko częścią tego, jeśli chodzi o większość nieruchomości. Te dodatkowe wydatki mogą się naprawdę sumować, jeśli nie uwzględnisz ich w oryginalnym budżecie.

Upewnij się, że dzierżawa jest przejrzysta

Wystarczy wiedzieć, co jest wliczone w cenę, gdy wynajmujesz swoją pierwszą przestrzeń biurową. Musisz również upewnić się, że wszystkie te postanowienia są jasno określone w umowie najmu. Nie chcesz po prostu wziąć słowa właściciela, że ​​niektóre narzędzia są uwzględnione tylko po to, aby zostać obciążonym za nie później, ponieważ nie zostało to oficjalnie stwierdzone w twojej dzierżawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.