Opiekunka osób starszych – jak przygotować się do nowej pracy?

Zawód opiekunki osób starszych, mimo iż daje dużą satysfakcję, zwłaszcza finansową nie jest wcale taki łatwy. Osoby, które zdecydują się świadczyć takie usługi, zwłaszcza poza granicami kraju powinny wcześniej dobrze przygotować się do nowej roli.

Kwalifikacje – czy są ważne?

Można powiedzieć, że tak i nie, bo wszystko zależy od tego, na czym będzie polegała opieka nad seniorem. Najwięcej opiekunek zatrudnianych jest na terenie Niemiec, więc tutaj dużą rolę będzie odgrywała znajomość języka niemieckiego. Na pewno wiedza z zakresu świadczenia pomocy przy wykonywaniu codziennych czynności higienicznych, przygotowywanie dietetycznych posiłków także będzie potrzebna. Nie wszystkie oferty dotyczą całodobowej opieki i konieczności czuwania czy zmiany opatrunków. Wielu zagranicznych seniorów potrzebuje tylko wsparcia przy zakupach czy dowożeniu do lekarzy. By podołać powierzonym obowiązkom, należy wcześniej dokładnie sprawdzić jakie informacje zostały zawarte w ofercie.

Praca z agencją się opłaca

To fakt. Szukając ofert wyjazdu za granicę w charakterze opiekunki, warto zacząć od sprawdzenia ofert w agencjach pośredniczących, które oferują uczciwe warunki, dobre wynagrodzenie a co ważne osoby, do których trafi opiekunka, są wcześniej sprawdzane, więc od początku będzie wiadomo jaki zakres obowiązków będzie wchodził w grę. Co ważne współpraca z agencją będzie oparta na konieczności podpisania umowy zlecenie, jak i będą od niej odprowadzanie wszystkie świadczenia, więc o ubezpieczenie nie trzeba będzie się martwić.

Gdzie znaleźć agencje pośredniczącą?

Firm, które zajmują się pośredniczeniem przy załatwianiu pracy opiekunki, nie brakuje. Na uwagę zasługują jednak tylko te, które cieszą się pozytywną opinią. Oczywiście można wcześniej sprawdzić wiarogodność wybranej agencji w sądowych rejestrach bądź można oprzeć się na opinii osób, które korzystały z jej usług. Możliwości jest wiele, grunt, by nie wybierać pośredników w ciemno.

Czy agencja pobiera opłaty za pośrednictwo?

To jest chyba najczęściej zadawane pytanie przez zainteresowane osoby. Cóż, wszystko zależy od agencji, bo nie każda każe płacić sobie za pomoc w znalezieniu zatrudnienia. Szukać najlepszego pośrednika warto sprawdzić https://avoria.com.pl/, agencję, która nie pobiera ani opłat wpisowych, ani żadnych prowizji, więc już przez ten fakt jest godna zainteresowania. Dodatkowo agencja, która będzie pośredniczyła w zleceniu, powinna zapewnić opiekunce nie tylko zakwaterowanie, lecz również dojazd i wyżywienie. Na takie szczegóły warto od razu zwrócić uwagę.

Ile czeka się na pracę?

To wszystko zależy od kwalifikacji. Jeśli wysyła się zgłoszenie do agencji, trzeba będzie określić swoje preferencje, na podstawie których oferta będzie dopasowywana do wymagań, jak i kwalifikacji. Oczywiście rodzina podopiecznego również musi zaakceptować przyszłą opiekunkę, więc cały proces może potrwać kilkadziesiąt dni. Nie jest to jednak regułą, bo zlecenie można też zdobyć nawet w kilka dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.