Outsourcing tworzenia oprogramowania – to się opłaca!

W dzisiejszych czasach technologia odgrywa ważną rolę w działalności biznesowej. Bez względu na wielkość Twojej firmy, technologia przynosi zarówno wymierne, jak i niematerialne korzyści, które pomogą Twojej firmie zarobić więcej pieniędzy i osiągnąć rezultaty, jakich oczekują Twoi klienci. W rezultacie zaleca się, aby każda firma dokonała cyfryzacji i skorzystała z zalet technologii. Powstaje więc pytanie: jaki zespół programistów zatrudnić – własny czy zewnętrzny?

Trudno zalecić jedno podejście dla wszystkich przypadków, ponieważ każdy projekt ma inne cechy i specyficzne wymagania do rozważenia.

Co to jest outsourcing tworzenia oprogramowania?

Mówiąc prościej, rozwój outsourcingu oznacza, że ​​firma zatrudnia firmę zewnętrzną do obsługi całości lub części zadań technicznych, zamiast robić to we własnym zakresie.

Outsourcing programistów do rozwoju oprogramowania pomoże firmie zaoszczędzić początkowy czas i koszty, ponieważ nie musi inwestować w infrastrukturę i zatrudniać pracowników wewnętrznych.

Ta opcja jest często wybierana przez firmy, którym brakuje (chwilowo) wystarczająco dużo własnych programistów lub w ogóle nie są silne w technologii (ponieważ może to nie być ich podstawowa kompetencja biznesowa).

Kiedy zlecić?

Outsourcing jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które nie mają wystarczających zasobów do tworzenia oprogramowania lub nie mają odpowiednich umiejętności we własnym zakresie. Co więcej, może to być odpowiednie dla firm, które w ogóle nie mają zespołu IT. W wielu przypadkach outsourcing będzie również dla Ciebie korzystny, ponieważ pomoże Twojemu zespołowi wewnętrznemu skoncentrować się na głównych projektach biznesowych i zadaniach o najwyższym priorytecie.

Innym powodem, dla którego warto wybrać rozwój outsourcingu, jest wprowadzenie do firmy nowych, świeżych i innowacyjnych pomysłów. Możesz zdecydować się na zatrudnienie tylko ważnych członków zespołu, aby uzupełnić swój podstawowy zespół. W przypadku, gdy możesz zapłacić tylko za jednego wewnętrznego programistę, lepiej wybrać zewnętrzny zespół z szerszym doświadczeniem.

Co to jest tworzenie oprogramowania we własnym zakresie?

Tworzenie oprogramowania we własnym zakresie oznacza, że ​​firma korzysta z własnych programistów w celu zbudowania i wdrożenia systemu informatycznego dopasowanego do specyficznych potrzeb firmy. Aby to zrobić, firma musi mieć własny zespół, w tym analitycy biznesowi, programiści itp.

Takie podejście daje firmie pełną kontrolę nad funkcjami i dogłębną wiedzę na temat działania systemu oraz tego, co musi stawić czoła innym konkurentom z tego samego segmentu.

Rozwój wewnętrzny wymaga czasu i pieniędzy, aby zbudować zespół ludzi z różnych środowisk lub ról, aby stworzyć mocną podstawę do tworzenia dobrego oprogramowania.

Outsourcing programistów – to się opłaca!

Jedną z największych zalet outsourcingu tworzenia oprogramowania są koszty. Outsourcing zagranicznych programistów może również dać ci tę samą pracę wykonaną za znacznie niższą cenę niż zatrudnianie lokalnych programistów. (liczba może stanowić jedną czwartą kosztów lub może być mniejsza, z innego kraju). Dzięki temu będziesz mieć większy budżet na opracowanie większej, bogatszej w funkcje aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.