Paintball: masz najlepszy sprzęt, ale nie wiesz co założyć? Zapraszamy!

Jeśli ktoś grał w paintball kilka razy lub jest nowy, zwykle zastanawia się, jaki powinien być jego strój, podczas wchodzenia w głąb profesjonalnej bitwy na paintball. Dla większego poziomu komfortu i ochrony doświadczeni gracze są otwarci na sugestie dotyczące ubrań i sprzętu.

To, co należy założyć, aby zapewnić przyjemne i bezpieczne przeżycie, jest najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przed pójściem na paintball. Jest to temat realizowany przez graczy na wszystkich poziomach gry.

Stawiaj na wybieranie grubszej odzieży niż cieńszej

Wszyscy ludzie zdają sobie sprawę z tego, że wychodzenie na boisko w paintball w koszulkach z krótkim rękawem lub w krótkich spodenkach to żałosny pomysł, ale wiele osób wciąż nie wie o rodzaju sprzętu i odzieży, który zapobiega bólowi i pozwala na swobodny ruch i zasięg. Sprzęt do paintballa często znamy na wylot, ale jeśli przychodzi co do czego w kwestii ubierania się – zaczynają się schody.

Rzeczywista farba nie jest bardziej miękka niż ta używana do malowania. W niektórych scenariuszach są one wystrzeliwane z zasięgu z prędkościami, które tworzą dziurę lub rozrywają tkaniny gracza.

W przypadku paintballa nie wolno nosić cienkiej odzieży. Grubsze ubrania, które są w stanie pochłonąć uderzenie wywołane przez paintball wystrzelony z dużą prędkością, muszą zostać wybrane. Jeśli nadal nie wierzysz – odwiedź najbliższy sklep paintball i dopytaj dokładnie, a być może nawet sklep paintball będzie miał do zaproponowania jakąś specjalną odzież.

Nie jest wygodne wkładanie starych ubrań na sesje paintballa, ale zamiast tego, aby zminimalizować efekt paintballu, kiedy kulka uderzy w ciało – warto o tym pamiętać. Należy nosić stare, wielowarstwowe ubrania. Dodatkowa warstwa odzieży między skórą a zewnętrzną warstwą odzieży dodaje przestrzeni.

Warstwy pomiędzy nimi będą przyjmowane w większym stopniu od uderzeń kulek, aby zapobiec odczuwaniu bólu przez osobę po uderzeniu. Jeśli gra się w paintball w bardzo gorących warunkach, układanie warstw odzieży nie jest wygodne. Jeśli gracz jest odpowiednio ubrany, doświadczenie paintball może być bezbolesne.

Gracze muszą zadbać o to, aby nie zabrakło im za dużo warstw odzieży, aby zapobiec przegrzaniu, jeśli grupa gra w ekstremalnych warunkach grzewczych. Należy również pamiętać, że nowe ubrania nie mogą być noszone podczas gry w paintball – ze względu na to, jakie ślady zostawią na ubraniach, a sprzęt zostanie pozostawiony, gdy gracz zostanie trafiony przez paintball.

Ważne jest, aby skóra nie była narażona za wszelką cenę bez względu na to, co się stanie. Kiedy niechronione ciało zostanie uderzone przez paintball, kłuje. Ściągacz można również pozostawić na odsłoniętej skórze, jeśli gracz zostanie trafiony we właściwym miejscu. Często szczypie, nawet gdy kulki do paintballa uderzą w chronioną część skóry. Jako początkową warstwę podstawową w kontekście określonych ubrań, u góry zawsze staraj się o dołożenie dodatkowej wyściółki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.