Pakowanie paczek — jak zrobić to dobrze?

Wiele osób, które dopiero co zaczynają sprzedaż online nurtuje pytanie – Jak estetycznie i bezpiecznie spakować towar? Wiadomo, że przedmioty trzeba zabezpieczyć tak, aby nic nie uległo uszkodzeniu. Poniżej udzielimy siedmiu rad, które z całą pewnością pomogą w sprawnym i bezpiecznym spakowaniu paczki.

Jak poprawnie spakować przesyłkę? 7 ważnych porad

Aby zacząć pakować przesyłkę należy zorganizować sobie do tego niezbędne gadżety takie jak:

  • szeroka taśma do pakowania
  • folia strecz,
  • etykiety,
  • folia bąbelkowa,
  • kawałki tektury,
  • gazety,
  • odpowiedni karton.

1. Kopia etykiety w środku – bardzo ważny krok.

Pewnie mnóstwo osób zadaje sobie w tym momencie pytanie – po co mi kopia etykiety? Wbrew pozorom to bardzo ważne! Może zdarzyć się tak, że paczka zostanie uszkodzona wraz z etykietą, która przyklejona jest na zewnątrz pakunku. Wyposażając przesyłkę w dodatkową etykietę zwiększasz szansę na jej szczęśliwy powrót w razie uszkodzenia paczki.

2. Wybierz dobrze opakowanie 

Przedmioty najlepiej wysyłać w kartonie – wygląda to bardzo estetycznie, a dodatkowo daje większą ochronę przed potencjalnymi uszkodzeniami. Pudło lub karton dobieraj odpowiednio do wysyłanego przedmiotu. Jeśli przedmiot w kartonie nie ma miejsca na przemieszczanie się również zmniejsza się szansa na ewentualne usterki. Najlepsze są kartony sztywne, twarde i grube. Nawet w momencie, gdy paczka przez przypadek spadnie jest mała szansa na uszkodzenie. Jeśli wysyłasz coś niestandardowego takiego jak np. hulajnoga pamiętaj o innych elementach zabezpieczających pakunek takich jak folia stretch (np. www.mandras.pl/folie-stretch-c-10.html).

3. Dokładnie zadbaj o ochronę wysyłanych przedmiotów

Ten punkt dotyczy w szczególności pakunków, które są wysyłane po kilka w paczce. Zwłaszcza, jeśli chodzi o szkło czy porcelanę. W takim przypadku każdy z przedmiotów powinien być owinięty folią bąbelkową, tekturą czy specjalnym papierem.  Dobrze jeśli pudełka kartonowe nie są za duże. Najlepiej gdyby były tylko troszeczkę większe niż przedmiot w paczce.

Business owner woman prepare parcel box and standing check online orders of product for deliver to customer. Shopping Online concept.

4. Staraj się nie pozostawiać wolnych przestrzeni w kartonie

Im mniej przemieszcza się przedmiot w kartonie tym lepiej. Jest mniej podatny na uszkodzenia. Jeśli w kartonie zostało dużo miejsca a przedmiot, który będzie wysyłany ma za dużo przestrzeni można pozgniatać w kulki papier do pakowania lub stare gazety i umieścić w przestrzeniach.  Warto również zakupić kulki styropianowe, które skutecznie chronią przedmiot przed zniszczeniem podczas transportu.

5. Porządnie zaklej swoją paczkę

Bardzo często do zabezpieczenia paczki jest używana kiepskiej jakości taśma klejąca, która rozrywa się lub po prostu odkleja w czasie przewożenia paczki . Aby nie dopuścić do takiej sytuacji warto kupić taśmę dobrej jakości, najlepiej szerokiej i mocnej, która przeznaczona jest specjalnie do sklejania kartonów z przesyłkami taką jest taśma pakowa (np. www.mandras.pl/tasmy-pakowe-48-mm-c-32_78.html).  Należy najpierw skleić karton w miejscu otwarcia, a później dla pewności obkleić go jeszcze kilkukrotnie wzdłuż tak, aby mieć pewność, że pakunek się nie otworzy.

6. Pamiętaj o etykiecie na paczce

Dobrze jest ją umieścić  w miejscu widocznym na zewnątrz kartonu czy pakunku. Najlepiej tak, aby nie była nigdzie zgięta. Czasami etykieta na paczce może niefortunnie ulec uszkodzeniu, dlatego tak ważnym jest fakt, aby i w środku umieścić etykietę.

7. Ubezpieczenie paczki 

Mnóstwo osób, które nadają przesyłki korzysta z opcji ubezpieczenia przesyłek. Na pewno jest to przydatna opcja w momencie, gdy wysyłany do odbiorcy przedmiot jest dużej wartości. W momencie zagubienia lub uszkodzenia paczki takie ubezpieczenie pokrywa wszystkie koszty. Ale uwaga! Aby ubezpieczyciel wypłacił pieniądze z ubezpieczenia paczka i sposób jej zapakowania muszą spełnić wszystkie powyższe kryteria.

Pakowanie paczek i ich wysyłanie to na prawdę nic trudnego. Dobrze zapakowana przesyłka powinna wytrzymać pięciokrotność swojej wagi, musi być zabezpieczona przed wstrząsami w samochodzie i uszkodzeniem zawartości. Przesyłka musi wytrzymać częste przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Tak samo jest z rowerem i innymi przedmiotami. Oczywiście przewoźnicy odpowiadają za bezpieczny transport przesyłek, jednak w przypadku niepoprawnego zapakowania przesyłki nikt nie zagwarantuje, że zostanie dostarczona bez uszkodzeń. 

Jak wybrać dobre biuro tłumaczeń?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.