Podoba Ci się naturalne futro z lisa? Tutaj dowiesz się więcej!

Lis, który występuje w wielu naturalnych kolorach, występuje na całym świecie. Ze względu na długie włosy i charakterystyczną kolorystykę popularność futra lisa zależy od mody, zwłaszcza w stolicach modowych świata. Lis jest łatwy do hodowania i tak się działo w Stanach Zjednoczonych u szczytu popularności.

Jednak wraz ze spadkiem popularności amerykańscy hodowcy lisów przeszli na hodowlę norek, w wyniku czego prawie cały lis pochodzi dzisiaj z rancz w Skandynawii (zwłaszcza Norwegii), innych krajów europejskich i Rosji, gdzie zawsze była modna. Ranczowanie umożliwiło rozwój mutacji, takich jak lis srebrny i platynowy, które są odmianami naturalnych kolorów.

Lisa nosi się dobrze, chociaż wymaga regularnego czyszczenia i pielęgnacji, aby futro było puszyste, a skóry miękkie. Cena zależy od popularności, ale czerwony (najczęstszy) lis jest najtańszy, a platynowy i biały najdroższe. Jasność koloru jest ważna u lisa, podobnie jak pełnia i gęstość podszycia oraz miękka gładkość włosów ochronnych. Lis jest również barwiony w modne kolory.

Niebieski lis

Niebieski lis jest intensywnie ranczowany w Skandynawii. Kolor waha się od niebieskiego brązu do prawdziwego niebieskiego, a także białego z niebieskimi refleksami.

Jest też lis, którego nazwa pochodzi od charakterystycznego krzyża w okolicy głowy i szyi lisa. Kolor to w zasadzie czerwony lis z żółtymi odcieniami, podczas gdy krzyż ma głębszy kolor z czerwienią zmieszaną z czernią. Niektóre lisy krzyżowe są w kolorze srebrnym i nazywane są srebrnymi lisami krzyżowymi.

Szary lis

Większość siwych lisów to Amerykanie, a najlepsze skórki pochodzą ze stanów północnych. Jest srebrnoszary z lekkim odcieniem czerwieni.

Północnoamerykańskie lisy to też lisy szare. Ponadto istnieje gatunek, który pochodzi z Syberii i innych miejsc w byłym Związku Radzieckim. W porównaniu z innymi lisami ma niewiele włosów ochronnych. To, co ma włosy ochronne, jest żółte z białymi końcówkami, chociaż futro jest zwykle krótkie i miękkie. Lis ten jest mniej podatny na zużycie niż większość innych lisów.

Platynowy lis

Lis o kolorze platynowym został pierwotnie wyhodowany w Norwegii. Ma znacznie jaśniejszy kolor platyny niż srebrny lis, a biel może zostać wzmocniona przez lekkie wybielenie.

Czerwony lis

Czerwony lis pochodzi z każdego kontynentu, z wyjątkiem Ameryki Południowej. Najlepszy czerwony lis pochodzi z północnych klimatów i jest głęboko owłosiony o jedwabistej, mocnej fakturze.

Srebrny lis

Srebrny lis jest całkowicie ranczowany. Futro ma kolor niebiesko-czarny z białą końcówką na ogonie. Najlepszy srebrny lis to prawdziwy srebrny kolor z czarnym paskiem.

Biały lis

Ten lis ma wyjątkowo grube podszycie. Z tyłu skóry może być lekko niebieski odcień. Jak wszystkie białe naturalne futra damskie , może wymagać wybielenia, aby zapobiec żółknięciu. Jest mniej podatny na noszenie niż bardziej popularne lisy, chociaż jest najlepszy jeśli komuś zależy na tym, by nosić się w stylu glamour.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.