Pomysł na biznes 2018 – czyli jakie branże będą przeżywać rozkwit?

Nie chcesz już pracować na etacie, szukasz pomysłu na biznes, bo chcesz mieć własną działalność gospodarczą, być swoim szefem, pracować na własny rachunek i nie martwić się, że w pracy panują złe relacje, a szef skąpi na podwyżki i premie. Nie wiesz jeszcze jaką, ale na pewno własną. Dobrym pomysłem jest praca zdalna, w internecie, wystarczy komputer, dobre oprogramowanie i już możesz pracować. Jakie są to prace? Bardzo różne – możesz pisać teksty na zlecenie, zająć się grafiką komputerową, skupić się na marketingu szeptanym, skoncentrować się na nauczaniu przez Skype’a.

Możliwości jest wiele, wystarczy tylko rozejrzeć się, określić podaż na dane usługi i przystąpić do ich realizacji. Jeśli znasz dobrze język obcy możesz oferować tłumaczenia, nauczać online angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego. Jeśli nie jest to praca dla Ciebie to możesz zająć się internetowym handlem. Prowizje bywają bardzo wysokie. Można znaleźć jednego kontrahenta np. w Chinach i utrzymać z takiej współpracy własną firmę. Handel daje dobre dochody, ale wymaga sporych nakładów pracy i szukania kontrahentów.

Praca w świecie realnym

Praca w realnym świecie także jest możliwa – można otworzyć mały sklep, bar lub restaurację, a w miejscowościach turystycznych otworzyć punkt z pamiątkami. Hitem są restauracje ekologiczne, oferujące smaczne sałatki, soki, koktajle, zdrowe desery. Bomby witaminowe są chętnie kupowane przez wiele osób. W sezonie można otworzyć mały bar przy plaży nad polskim morzem i zarabiać niezłe pieniądze przynajmniej przez 3-4 miesiące. Dobrym pomysłem jest oprowadzanie obcokrajowców po mieście – oprócz zarobków oferowane są napiwki – można założyć małe biur, zatrudnić kilku przewodników i czerpać zyski z ich pracy.

Hitem w 2018 roku będzie pośrednictwo handlowe oraz nauczanie języków obcych przez Skype’a. Pracy dla osób tworzących strony internetowe i wypełniające je treścią również nie zabraknie. Świetnym pomysłem jest stworzenie serwisu internetowego oferującego usługi copywriterów, czyli osób piszących teksty. Właściciel szuka zleceń, a piszący dostają wynagrodzenie. Właściciel serwisu pobiera prowizję, bo przecież dostarcza zlecenia osobom takowych poszukującym. Pomysłem na biznes jest oferowanie usług IT – nie musisz być informatykiem, aby takie oferować. Zatrudnij ludzi, znajdź zlecenia i pracuj.

Taka działalność to dobry dochód, jednak bardzo angażujące zadanie. Jednak warto poświęcić czas, aby pomnożyć własne dochody. Można założyć działalność gospodarczą i pracować jako agent ubezpieczeniowy lub osoba zajmująca się odszkodowaniami. Prowizje są spore, a osoba zaradna z takiej pracy utrzyma siebie oraz własną rodzinę.

Jedno jest pewne – każda praca na własny rachunek wymaga dużego zaangażowania oraz wielu godzin pracy dziennie. Nie można liczyć na to, że zawsze otrzymamy pensję. Jeśli popracujemy intensywnie, wówczas jest szansa na zarobki. Gdy sobie odpuścimy to dochodów nie będzie. Własny biznes to sporo pracy, ale także duża satysfakcja, również finansowa.

Zestawienie opracowano na podstawie materiałów ze strony https://zarabiajprzez24.pl/pomysl-na-biznes/

 • 5 października 2017 at 07:16
  Permalink

  U nas w firmie kładą nacisk na wschodnie kierunki rozwoju dlatego w tym roku szczególnie zainteresowała mnie nauka rosyjskiego warszawa. Mam nadzieję, że trendy w biznesie nie zmienią się gdy już opanuję ten jezyk :)

  Odpowiedz
 • 23 stycznia 2018 at 11:35
  Permalink

  Proponuje otwarcie punktu floatingowego. Temat jest w Polsce stosunkowo nowy i jeszcze niewielka konkurencja. Branża Spa & Wellness.
  Floating jest bardzo popularny na zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych. Zapraszam na stronę http://www.floatrest.pl, żeby zobaczyć co to jest floating zachęcam do obejrzenia filmów w zakładce float TV.

  Odpowiedz
 • 12 sierpnia 2018 at 13:39
  Permalink

  Tak na prawdę to wymyślenie biznesu to pikuś w porównaniu z ilością pytań jakie zaczną się pojawiać przy tworzeniu dobrego biznesplanu. Przydałaby się mozliwość darmowych konsultacji z osobami które mają już wiedzę biznesową.

  Odpowiedz
 • 29 sierpnia 2018 at 14:58
  Permalink

  Nie tylko pomysł się liczy, ale skąd wziąć pieniądze na rozkręcenie swojego biznesu

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.