Pomysł na wakacje – czyli odpoczynek w Czechach

Ciągle poszukujesz pomysłu na wakacje? Nie chcesz zbyt bardzo przepłacać? Czechy to idealny wybór dla osób lubiących aktywny wypoczynek i pyszną kuchnię.

Czechy to niewielki kraj graniczący z nami od północnego wschodu. Większość turystów dociera głównie do Pragi, która zachwyca od pierwszego wejrzenia. Tam punktem obowiązkowym jest przejście po Moście Karola, spacer po Złotej Uliczce oraz wykonanie zdjęcia na Starym Mieście. Jednak Czechy to nie tylko Praga.

Jak dotrzeć do Czech?

Do tego kraju najłatwiej i najtaniej dostać się za pomocą połączeń autobusowych. Praktycznie z każdego większego polskiego miasta odjeżdża przynajmniej jeden autobus w kierunku Czech. Bilet zakupiony z wyprzedzeniem z pewnością nie zrujnuje naszego budżetu. Stałe połączenia lotnicze z Pragi do naszego kraju odbywają się jedynie do Warszawy. Cena za bilet w jedną stronę oscyluje w okolicach 250 zł. Wiele osób decyduje się także na podróż własnym samochodem. Sama podróż nie trwa długo i jest to dobre rozwiązanie.

Jakie miasta odwiedzić w Czechach oprócz Pragi?

Stolica Czech to bez wątpienia największe miasto tego kraju. Zamieszkuje je ponad 1,2 miliona osób. Drugim największym miastem jest Brno, które można zwiedzić w ciągu jednego dnia. Głównymi atrakcjami tego miasta jest Katedra Piotra i Pawła, mieszczący się na wzgórzu zamek Špilberk oraz Stare Miasto.

Piąty pod względem wielkości Liberec oraz znacznie mniejszy Harrachov, turystów przyciągają głównie zimą. Sympatycy sportów zimowych znają te miejscowości głównie z odbywających się tutaj zawodów skoków narciarskich. Panują tutaj doskonałe warunki do jeżdżenia na nartach, czy snowboardzie zimą.

Jedną z czeskich atrakcji, którą z pewnością warto odwiedzić jest Adrspach, czyli unikalne Skalne Miasto leżące tuż przy granicy z Polską. Idealne miejsce dla amatorów wspinaczki górskiej oraz osób kochających naturę. Spacerując można podziwiać wyrzeźbione przez naturę przepiękne formy skalne. Niektóre z nich osiągają wysokość nawet 100 metrów. Na terenie parku mieści się skalny wodospad, jezioro o szmaragdowej barwie oraz setki unikalnych roślin. Skały na terenie parku można podziwiać w godzinach od 8 do 18, natomiast koszt biletu dla osoby dorosłej to około 13 zł, dzieci natomiast płacą o połowę mniej. Na terenie naszego kraju odwiedzić można podobny kompleks o nazwie Błędne Skały.

Drugą naturalną atrakcją tego państwa, którą warto wziąć pod uwagę jest Park Narodowy Czeska Szwajcaria. Ten niewielki park utworzony w 2000 roku, mimo krajobrazów nadal jest pomijany przez turystów. Na jego terenie znajdują się wyjątkowe formacje skalne oraz liczne gatunki drzew.

Zobacz również: Szukasz inspiracji na wakacje? Poznaj także inne ciekawe miejsca na świecie

Jakie potrawy skosztować będąc w Czechach?

Kuchnię naszego sąsiada charakteryzuje bogactwo smaków, które zaspokoją podniebienie nawet najbardziej wymagających osób. Będąc w czeskiej restauracji z pewnością należy spróbować jedną z dwóch typowych dla tego kraju zup – z flaków lub czosnkowej z serem. Bohaterem dania głównego z pewnością będzie pieczeń wołowa, wieprzowina bądź kaczka podana wraz z knedlikami. Dopełnieniem dla tak skomponowanego zamówienia powinno być prawdziwe czeskie piwo.

hotel jastarnia

Jeden komentarz dla wpisu: “Pomysł na wakacje – czyli odpoczynek w Czechach

  • 20 listopada 2017 at 09:38
    Permalink

    Byłem kilkukrotnie w Czechach. Głównie podróżujemy z żoną rowerami ale jakby trafiła się jakaś dobra okazja na podróż to samolotem też bym się wybrał. Sporo ostatnio czytam o Kazachstanie (głównie tutaj https://fshoq.com). Korci mnie aby się tam udać w przyszłym roku na rowerowy trip :)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.