Pracujesz jako kierowca pomocy drogowej? Sprawdź, jakie są Twoje przywileje na drodze.
Pomoc drogową można spotkać na drogach praktycznie codziennie. Nieustannie bowiem są kierowcy, którzy potrzebują wsparcia i odholowania auta do warsztatu. Osoby, które prowadza firmę holującą samochody mogą więc liczyć na bardzo dobre zyski, gdyż zapotrzebowanie na holowanie będzie praktycznie zawsze.
Sprawdzone holowanie Hannover to propozycja dla kierowców, którzy podróżują za granicą i potrzebują dobrego i szybkiego holowania zepsutego auta. Dzięki sprawnej pomocy drogowej można zaoszczędzić całe mnóstwo czasu, dlatego warto korzystać z usług sprawdzonych firm, cieszących się pozytywną opinią wśród klientów. Nie ma bowiem nic gorszego, niż pomoc drogowa, na którą trzeba czekać godzinami, a przez to tracić jeszcze więcej czasu i nerwów. Dobra pomoc drogowa działa przez 24 godziny na dobę i jest do dyspozycji klientów za każdym razem, gdy potrzebują oni profesjonalnych usług holowania.
Trzeba mieć właściwe prawo jazdy
Kierowcy pomocy drogowej muszą wykazywać się szczególnym opanowaniem i bezpieczną jazdą, gdyż poruszają się po drogach dosyć sporymi lawetami z umiejscowionymi na nich innymi pojazdami. Na drogach kierowcy muszą dostosować się do zasad, jakie panują w danym kraju. Nie mają zbyt wielu przywilejów, nie prowadzą bowiem samochodów uprzywilejowanych. Mają jednak możliwość korzystania z tak zwanych kogutów i sygnałów świetlnych, które są przede wszystkim informacją dla innych uczestników ruchu. Laweta z innym pojazdem potrzebuje bowiem często więcej miejsca, aby móc sprawnie wykonywać wszystkie manewry na drodze. Każdy kierowca lawety powinien również pamiętać, że musi mieć odpowiednie prawo jazdy do świadczenia tego rodzaju usług. Co prawda do kierowania laweta nie potrzeba mieć żadnych dodatkowych uprawnień, ale czasem zdarza się, że samo prawo jazdy kategorii B nie wystarczy. Jest ono dobre jedynie wtedy, gdy waga lawety wraz z ładunkiem nie przekroczy 3,5 tony. Jeśli masa jest wyższa, poruszanie się po drogach umożliwia dopiero prawo jazdy kategorii C1. Zwykle jednak nie wiadomo, do jakiego zlecenia pomoc drogowa jedzie. Warto więc zawczasu zrobić wszystkie niezbędne uprawnienia. W przeciwnym razie może się okazać, że do zlecenia pojedzie kierowca posiadający wyłącznie prawo jazdy kategorii B i nie będzie mógł odholować samochodu, gdyż jego masa wraz z laweta przekroczy dopuszczalne normy dla tej kategorii prawa jazdy.
Pamiętaj o bezpieczeństwie innych użytkowników dróg
Kierowcy lawet muszą pamiętać, że bez względu na to, gdzie wykonują pracę, obowiązuje ich dostosowanie się do przepisów drogowych. Co więcej, muszą oni zachować szczególna ostrożność nie tylko podczas jazdy, ale również gdy zajmują się holowaniem samochodu czy ładowaniem go na lawetę. Auta nie zawsze da się bowiem zepchnąć na pobocze i dopiero stamtąd zabrać. Czasem trzeba holować samochód z drogi szybkiego ruchu, trzeba więc zachować szczególną ostrożność, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno sobie, jak i innym uczestnikom ruchu drogowego.