Problem z autem w trasie? Dzwoń po specjalistów z pomocy drogowej!

Większość ludzi wie, że może wybrać ten magiczny numer telefonu, jeśli mają problemy z uruchomieniem samochodu — ale czy znasz wszystkie sytuacje, w których Drogowi Pomocnicy, bądź inna pomoc drogowa może przyjść ci z pomocą?

Rozładowany akumulator

Niewiele jest tak frustrujących rzeczy, jak ten bulgoczący dźwięk, który wydaje rozładowany akumulator, gdy przekręcasz kluczyk. Niezależnie od tego, czy bateria właśnie się zużyła po pozostawieniu włączonych reflektorów, czy też jest zniszczona na dobre, pomoc drogowa zwykle może błyskawicznie uruchomić baterię lub zorganizować wymianę.

Złapałeś gumę

Poruszanie się po procesie wymiany opon może być trudne bez odpowiednich narzędzi lub wiedzy. Jednak z pomocą specjalistów wartko poradzisz sobie ze stresem. Wymienią oponę na sprawną część zapasową Twojego samochodu lub odholują samochód do najbliższego mechanika.

Paliwo awaryjne

Czy przeszacowałeś, jak długo możesz jechać z zapaloną kontrolką „niskiego zużycia paliwa”? Zdarza się to najlepszym z nas, ale to nie znaczy, że musisz porzucić samochód i iść do najbliższej stacji benzynowej. Okazuje się, że pomoc drogowa również zapewni paliwo o ustalonej wartości, gdziekolwiek jesteś, aby pomóc Ci dotrzeć do najbliższego serwomechanizmu. Jeździsz samochodem na LPG? To również się uda zorganizować jak należy.

Holowanie samochodu

Jeśli Twój samochód nie może zostać naprawiony przez mechanika z dostępnej pomocy drogowej lub masz przebitą oponę, której nie można bezpiecznie wymienić w miejscu, w którym się zatrzymałeś, Twój samochód zostanie odholowany do najbliższego warsztatu — np. do 20 km w mieście lub 100 km na wsi.

Zgubione lub zablokowane klucze

Wszyscy znamy to uczucie, gdy zdajesz sobie sprawę, że zamknąłeś klucze w samochodzie – lub, co gorsza, całkowicie zgubiłeś klucze. Jeśli tak się stanie, pomoc drogowa również i tutaj może pomóc Ci uzyskać dostęp do samochodu — za pośrednictwem usług ślusarskich lub poprzez dostarczenie zapasowego klucza.

Potrzebujesz pomocy drogowej?

Wyspecjalizowana pomoc drogowa jak widać wyraźnie może dać ci dodatkowy bufor na nieoczekiwane. Niezależnie od tego, czy Twój samochód się zepsuje, jest poza Twoją kontrolą — nawet przy odpowiednich środkach ostrożności — ale mogą pomóc Ci zaoszczędzić czas i zminimalizować ryzyko, że przebita opona zrujnuje rodzinne wakacje.

Możesz szczególnie skorzystać z pomocy drogowej, jeśli:

  • jeździsz na wycieczki samochodowe lub podróżuj samochodem międzystanowym,

  • posiadasz zdecydowanie starszy samochód,

  • nie masz pewności, jak zdiagnozować problemy z naprawą samochodu, lub

  • po prostu chcesz wygody i spokoju.

W sumie prawa jest taka, że pomoc drogowa wcale nie kosztuje jakieś wielkie pieniądze w ujęciu rocznym. Jeśli dobrze poszukasz znajdziesz też taką bez opłat wstępnych. Aby dodać taką pomoc do istniejącej polisy, zadzwoń pod odpowiedni numer i dowiedz się więcej. Potrzebujesz jeszcze czasu na zapoznanie się z dostępnymi opcjami? Już dziś przejrzyj różne opcje pomocy drogowej dla samochodu online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.