Profesjonalne gięcie blach i walcowanie dzięki technologii CNC

Gięcie i modelowanie blach aluminiowych oraz metali stanowi jeden z zasadniczych etapów obróbki tych materiałów w celu uzyskania różnych kształtów wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu. Współczesna metoda obróbki metali oraz wytwarzania precyzyjnych elementów z blachy opiera się o innowacyjne rozwiązania technologii CNC. Technologia CNC wykorzystuje złożony proces polegający na komputerowym sterowaniu urządzeń numerycznych, który zapewnia szybsze i bardziej precyzyjne wytwarzanie dzięki pełnej automatyzacji.

Modelowanie blach – gięcie i walcowanie

Nowoczesne modelowanie elementów blaszanych ma na celu uzyskanie dowolnej, precyzyjnie ustalonej formy. Cały proces polega za zmienieniu krzywizny danego materiału za pomocą prasy krawędziowej. W tym celu również wykorzystuje się złożoną metodę technologiczną CNC. Technologia modelowania blach łączy w sobie trzy ważne etapy. Pierwszy z nich to proces komputerowego projektowania przy użyciu systemu CAD. Na stronie https://gieciewalcowanie.pl/  można zapoznać się z szeroką gamą usług w zakresie obróbki metali oraz arkuszy blach.

Zastosowanie arkuszy blach w przemyśle

Precyzyjnie elementy wykonane z blach są powszechnie wykorzystywane w przemyśle elektronicznym, motoryzacyjnym oraz maszynowym. Drobne elementy wykonywane z metalu lub elementów blaszanych stosuje się w rozmaitych urządzeniach i maszynach począwszy od sprzętu AGD i urządzeń kuchennych aż po złożone elementy układów sterowniczych maszyn i pojazdów.

Jak przebiega proces modelowania blach?

Zwijanie i walcowanie arkuszy blach niezależnie od ich parametrów, a zwłaszcza grubości, można wykonać bardzo precyzyjnie dzięki odpowiedniej klasy maszynom bazujących na technologii CNC. Proces gięcia blach można wykonywać na zimno oraz na ciepło za pomocą tzw. krawędziarek, czyli pras krawędziowych.

Krawędziarki – specjalistyczne prasy do gięcia arkuszy blach

Nowoczesne prasy krawędziowe pracują w technologii CNC i są wykorzystywane do gięcia blach oraz stali. Do kluczowych parametrów tych maszyn należą maksymalna długość gięcia oraz siła nacisku, a także prędkość gięcia oraz liczba osi. Krawędziarki wyposażone w zestaw odpowiednich matryc stempli pozwalają na modelowanie blach, czyli wyginanie ich pod dowolnym kątem a także ich zmianę ich kształtu albo karbowanie. Umożliwiają także efektywne walcownie na zimno, które zapewnia blachom idealną gładkość, gdyż w procesie tym uwzględnia się właściwości materiału przeznaczonego do obróbki. Gięcie może być wykonane za pomocą metody korkowej oraz narzędziami promieniowymi. Polega ono na wykonywaniu kolejnych kroków jak najbliżej siebie. Efektem takiego działania może być walec lub stożek. Dzięki innowacyjnym metodom i technologii CNC można bez problemu zrealizować każdy projekt bez względu na poziom trudności.

Rodzaje modelowania blach

Wyginanie arkuszy blach obejmuje trzy procesy: gięcie sprężyste, gięcie plastyczne oraz dotłaczanie. W ten sposób można modelować różne rodzaje blach o zróżnicowanych parametrach, m.in. blach ze stali i aluminium oraz arkusze stali nierdzewnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.