Rola pełnomocnika w spółce z o.o.

Prowadzenie spółki z o.o. to poważne zobowiązanie, które wymaga solidności, odpowiedzialności, a także szybkiego podejmowania wielu, także bardzo trudnych decyzji. Warto więc zadbać o to, by w zarządzie firmy znajdowali się prawdziwi profesjonaliści. Przyda się często również powołanie pełnomocników, którzy będą pełnić funkcję doradczą, a także występować w imieniu firmy przed sądami czy różnymi instytucjami.

Pełnomocnik prawny to osoba, która z pewnością przyda się w każdej firmie stawiającej na działanie zgodnie z przepisami, długofalowy rozwój oraz zdobywanie nowych klientów i rynków zbytu. Pełnomocnik występuje w imieniu firmy w kontaktach z klientami, kontrahentami, w różnych sytuacjach spornych z instytucjami oraz w sądach. Dzięki pełnomocnikowi właściciele i członkowie zarządu firmy nie musza osobiście podejmować działań, na których niekoniecznie się znają. To do zadań pełnomocnika należy prowadzenie spraw firmowych przed sądami i instytucjami w taki sposób, aby były one zgodne z polityką firmy oraz jej działalnością.

Znalezienie dobrego pełnomocnika

Dobry pełnomocnik to osoba zaufana, która przecież zna firmę od podszewki i posiada informacje niejawne, które nie powinny wychodzić na światło dzienne. Prawnik, który będzie pełnił rolę pełnomocnika, powinien doskonale znać się na prawie spółek, prawie gospodarczym, mieć doświadczenie w reprezentacji klientów firmowych przed sądami i instytucjami, a także posiadać bogatą, rozległą oraz aktualną wiedzę we wszystkich dziedzinach prawa, które są niezbędne dla funkcjonowania przedsiębiorstwa. Wiele firm nie posiada pełnomocników zatrudnionych na etatach, gdyż nie mają działów prawnych w swoich strukturach. Można natomiast zatrudnić kancelarię zewnętrzną, która będzie kompleksowo dbała o interesy firmy i w razie ewentualnych problemów szybko reagowała. Dobry prawnik, który jest zawsze pod ręką, to rozwiązanie, które pozwala uniknąć wielu kłopotów i nieporozumień na różnych etapach działania przedsiębiorstwa.

Jak znaleźć sprawdzoną kancelarię?

Jeśli interesuje nas kancelaria adwokacka gdynia lub prawnik w innym mieście, warto swoje poszukiwania rozpocząć od wyszukiwarki internetowej i przejrzenia ofert różnych firm prawniczych, kancelarii i biur obsługi prawnej. Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie kogoś z polecenia. Wtedy bowiem można mieć pewność, że ma się do czynienia z prawdziwym profesjonalistą, któremu zaufało już wielu innych klientów i który cieszy się pozytywną opinią. W przypadku usług prawnych dla firm warto stawiać na te kancelarie, które specjalizują się w obsłudze klientów firmowych czy doradztwie gospodarczym, biznesowym lub inwestycyjnym. Takie podmioty mają ogromne doświadczenie i na co dzień zajmują się problematyką, z którą borykają się właściciele większych i mniejszych firm. Koszt obsługi prawnej powinien być natomiast sprawą zdecydowanie drugorzędną. Na dobrych usługach prawniczych po prostu nie opłaca się oszczędzać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.