Rozkręcamy biznes kurierski – od czego zacząć?

Można by przypuszczać, że aby rozpocząć biznes kurierski, potrzebny jest odpowiedni samochód. Oczywiście, przecież kurier raczej nie będzie podróżował ze swoimi paczkami komunikacją międzymiastową. Tego akurat nie można sobie wyobrazić. Raczej żaden nadawca nie zgodziłby się na takie traktowanie jego przesyłki. Więc samochód – to podstawa. Ale nie tylko. Jest wiele potrzeb, zasad, czy innych wymagań przy otwieraniu firmy transportowej, zajmującej się przesyłkami kurierskimi. Tego typu interes stwarza olbrzymie wymagania logistyczne i wydaje się, że jeden człowiek tego raczej nie ogarnie. Ale przecież biznes kurierski, to nie tylko przewód i dostarczanie przesyłek osobiście. Jak zatem zacząć tego typu robotę i jak ją rozkręcić?

Dobrym pomysłem może być tzw. franczyza.

Laptopy poleasingowe dla firmNa czym polega franczyza? Głównie chodzi o to, że sprzedajemy towary, lub usługi wielkich firm we własnym lokalu. Jesteśmy tak jakby pośrednikami i za te usługi odbieramy zapłatę. Tego typu biznes dobrze się rozkręca w większych miastach. Chodzi tu o większy przepływ nadawców (potencjalnych klientów). W naszym punkcie usług kurierskich, klient może nadać np. paczki do holandii, czy innego kraju nie tylko Europy, ale i świata. Wszystko zależy od zapotrzebowania w danej lokalizacji. Ludzie ostatnio są zbyt leniwi, aby zanosić paczki na pocztę, lub po prostu nie mają na to czasu. Kurier może dojechać w każde miejsce, gdzie tylko sobie tego potencjalny klient zażyczy i odebrać paczkę od nadawcy. W kolejnym kroku, przesyłka trafia na magazyn, skąd jest kierowana na adres docelowy. Klient ma się ograniczyć jedynie do wejścia na odpowiednią stronę internetową i podania wagi paczki oraz jej wielkości. Jest to ważne przy obliczeniu ewentualnej zapłaty za usługę. Następnie przesyłkę odbiera kurier wybranego przewoźnika (wybór przewoźnika jest także dostępny na takiej stronie internetowej), i już usługa jest wykonywana standardowo. Jest to bardzo korzystna usługa dla klientów, którzy nie mają czasu, lub po prostu im się nie chce chodzić na pocztę. To dlatego biznes kurierski ma dziś ogromną popularność nie tylko wśród klientów, ale także wśród ludzi, chcących w nim pracować.

Szukasz solidnego partnera w transporcie? Polecamy firmę, która wysyła paczki do holandii na najwyższym poziomie.

Wszystko zależy od inwestycji

I, to jest prawda. Rozkręcając każdy biznes na rynku, ważna jest ilość pieniędzy, które zamierzamy w niego zainwestować. Trzeba tutaj wziąć pod uwagę nie tylko finanse. Są inne wartościowe środki trwałe, które można przeznaczyć na wsparcie nowo powstającej firmy. Mogą to być lokale, samochody, sprzęt biurowy, a przede wszystkim ludzie. Posiadając pracowników możemy zarobić więcej, niż gdybyśmy pracowali sami. Czym więcej ludzi, tym więcej można wykonać prac, tym więcej można zdobyć klientów i dotrzeć do różnych miejsc w jednym czasie. To dlatego zasób ludzki jest tak ważny. Wielu przedsiębiorców docenia go oczywiście, jednak nie zawsze są na to pieniądze. Zasób ludzki wymaga osobnej inwestycji. I warto się nią zainteresować ze względu na rozwój własnej firmy oraz ewentualne zdobywanie nowych rynków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.