UBER – czy da się na tym zarobić?

Dzięki nowoczesnemu cudowi jakim jest Internet, wiele przełomowych technologii całkowicie zmieniło kształt całego przemysłu w ciągu ostatniej dekady. Zastanów się, jak Amazon.com w jaki sposób zmienił pojęcie zakupów – na przykład poprzez usługi subskrypcyjne obejmujące wszystko, od pieluch po artykuły spożywcze. Usługi strumieniowego przesyłania wideo, takie jak Netflix, przekształciły sposób oglądania przez nas telewizji.

Ale to jeszcze nic! Dopiero wynalezienie aplikacji mobilnej zaczęło zmieniać sposób, w jaki ludzie wykonują niemalże wszystko, od zakupów po podróże i inne elementy życia codziennego. Teraz, dzięki rozwiązaniom typu UBER, Twój telefon komórkowy może przyzwać Ci nawet prywatną usługę samochodową – lub pomóc Ci zbudować karierę jako kierowca.

UBER: rozwiązanie lepsze i tańsze niż jazda taksówką

Jeśli nie mieszkasz na końcu świata, prawdopodobnie słyszałeś już sporo na temat aplikacji UBER. Jeśli nie, przedstawię krótkie wyjaśnienie, czym jest i jak działa.

Zasadniczo Uber to firma internetowa, która łączy kierowców i korzystających z transportu w celu uzyskania obopólnych korzyści. Ale w przeciwieństwie do większości usług taksówkowych, Uber pozwala kierowcom korzystać z własnych samochodów i w dużej mierze określać ich własne harmonogramy pracy.

Doświadczenie jest inne, także po stronie klienta. Zamiast stać na rogu ulicy, z której wyłania się taksówka – klienci korzystają z aplikacji UBER na swoich telefonach komórkowych. Gdy potrzebują transportu, kierowcy UBER w okolicy są na ten temat powiadamiani, mogą zaoferować przejażdżkę i zarobić trochę gotówki. Technologia UBER jest po prostu platformą, która łączy te dwa elementy transakcji.

Praca w UBER to nienaturalnie płynna interakcja między klientem a kierowcą.

Ale jest to jeszcze lepsze. Zważywszy, że firmy taksówkarskie nastawione na zysk bez względu na wszystko, a rozwiązania Ubera są na ogół dużo tańsze niż ta alternatywa (z wyjątkiem okresów szczytowego zapotrzebowania i gdy brakuje kierowców, np. podczas burzy śnieżnej) może to być także świetna furtka do zrobienia dobrych interesów.

praca w uber Jednak cena przejazdu w aplikacji UBER ( to o ile jest taniej niż porównywalne przejazdy taksówką) naprawdę zależy od lokalizacji i cen taksówek w okolicy. Ku wielkiemu rozczarowaniu wielkich korporacji taksówek – niższe ceny są wielką szansą dla konsumentów, którzy wolą polegać na tanich i łatwych transportach.

Oczywiście nie oznacza to, że UBER nie zarabia. Niedawno ujawniony dokument korporacyjny pokazuje, że ta firma rzeczywiście zarabia i agresywnie zwiększa przychody. Według Business Insider, rezerwacje brutto w aplikacji wyniosły w ubiegłym roku 5,4 miliarda dolarów.

Jak zarabiać pieniądze z UBER?

Przy tak dużej szansie łatwo zrozumieć, dlaczego tak wielu ludzi próbuje dowiedzieć się, jak stać się tego częścią. Na szczęście wymagania, aby stać się kierowcą UBER, nie są szalenie skomplikowane lub trudne do zrozumienia. Warto się z nimi zapoznać i już dzisiaj zacząć zarabiać łatwe pieniądze.

2 komentarz dla wpisu: “UBER – czy da się na tym zarobić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.