Echo serca w ciąży i u dzieci

Kobieta w ciąży może wykonać echo serca warszawa płodu, jeżeli jest podejrzenie, że serduszko dziecka nie rozwija się w prawidłowy sposób. Oczywiście to badanie nie należy do obowiązkowych, jakie ma wykonać kobieta podczas ciąży, ale jeżeli tylko są do tego odpowiednie przesłanki, na pewno warto się na nie zdecydować. Ginekolog na pewno je zleci, jeżeli stwierdzi, że jest to konieczne.

Kiedy trzeba wykonać echo serca w ciąży?

Nie tylko podejrzenie wad płodu może skłonić ginekologa do zlecenia echo serca. Także choroba autoimmunologiczna przyszłej mamy jest wskazaniem do tego, aby wykonać echo serca warszawa. Wykonuje się je także w przypadku wystąpienia cukrzycy ciążowej i przyjmowania niektórych leków, które mogą wpływać na przepływ krwi czy pracę serca. Jeżeli kobieta spożywa w ciąży alkohol, na pewno lekarz skieruje ją na kompleksowe badania, wśród których będzie echo serca warszawa. Bardzo często kobietom w ciąży zaleca się wykonywanie EKG, jeżeli w ich rodzinie zostały stwierdzone poważne wady serca. Ciąża jest obciążającym dla organizmu kobiety zdarzeniem, dlatego każdy aspekt zdrowotny trzeba mieć pod kontrolą. Dzięki temu, że tak będzie, na pewno można będzie przejść ciąże w zdrowiu i urodzić równie zdrowe dziecko.

Jak wygląda echo serca płodu?

Echo serca płodu wygląda bardzo podobnie jak zwykłe badanie. Dzięki wysokiej częstotliwości ultradźwięków, bez żadnych problemów lekarz może uzyskać pełne dane o tym, jak zbudowana jest klatka piersiowa płodu oraz jak wygląda serce płodu. Badać można także przepływ krwi oraz tętno. Badanie echo serca płodu jest więc bardzo przydatne i potrzebne, jeżeli występują jakiekolwiek przesłanki co do tego, że serce dziecka jest chore lub występują w jego obrębie jakieś nieprawidłowości. Na pewno więc warto się na nie zapisać dla własnego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa dziecka, które jeszcze nie przyszło na świat. Można będzie wtedy spać spokojnie, że z serduszkiem dziecka jest wszystko w porządku. Na pewno przełoży się to na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.