Sprzątamy po remoncie biura – kto odbierze zniszczone meble?

Wyremontowane biuro lepiej się prezentuje, zapewnia wygodne warunki pracy dla osób zatrudnionych, na pewno jest też dobrą wizytówką firmy i jej usług. Zanim jednak będzie można po remoncie zabrać się do intensywnej pracy, konieczne jest posprzątanie pomieszczeń po wszystkich remontowych pozostałościach i nie tylko.

Każdy remont, zarówno w domu, jak i w biurze, generuje spory bałagan, wiele śmieci, pyłu i kurzu, który trzeba po remoncie posprzątać. Do wynoszenia i wywiezienia są również stare meble, które zalegają w wielu firmach. Niektórzy właściciele nie chcą ich wyrzucać, bo wydaje im się, że jeszcze kiedyś do czegoś się przydadzą. Tymczasem w rzeczywistości meble stoją gdzieś w składzikach i piwnicach, a czasem po prostu na korytarzach. Nie mają szansy na ponowne użytkowanie, dlatego zdecydowanie lepiej pozbyć się ich od razu w czasie remontu, gdy planujemy kupić i zamontować nowe meble. Pamiętajmy, że mebli nie można wyrzucać tak po prostu na śmietnik. Jest to zagrożone karą administracyjną. Najczęściej wyznaczone są terminy odbioru śmieci wielkogabarytowych. Jeśli do terminu daleko, a chcemy pozbyć się mebli natychmiast, warto skorzystać z oferty wyspecjalizowanej firmy.

Szybko, sprawnie i bezproblemowo

Wywóz mebli warszawa to idealne rozwiązanie zarówno dla właścicieli remontowanych mieszkań, jak i wnętrz firmowych. Dzięki profesjonalnej ekipie nie trzeba martwić się o samodzielne rozkręcanie mebli, ich wynoszenie wąskimi korytarzami czy z wysokiego piętra, a także o podstawianie pojemników i wywóz. Firma sprzątająca wykonuje takie usługi kompleksowo. Dysponuje doświadczonymi pracownikami, odpowiednimi akcesoriami ułatwiającymi noszenie dużych gabarytów, podstawia kontenery o odpowiedniej wielkości lub wywozi meble bezpośrednio na pace samochodu. Meble trafiają szybko do celu podróży, czyli do zakładu utylizacji. Wiele osób woli wynosić meble samodzielnie ze względu na koszty. Tymczasem koszty zatrudnienia specjalistycznej firmy są zdecydowanie niższe niż koszty samodzielnego dźwigania, tracenia czasu, zdrowia i nerwów. Sprzątanie po remoncie wykonane przez fachowców z pewnością będzie trwało krócej, a co za tym idzie – firma szybciej wróci do normalnego, codziennego funkcjonowania.

Gdzie szukać dobrych firm?

Jeśli chcemy posprzątać po remoncie, usługi firm sprzątających dobrze jest zamawiać jeszcze przed remontem. Chodzi o to, by od razu po zakończeniu wszystkich prac ktoś zabrał się za sprzątanie. Ważne jest ustalenie konkretnego terminu, a jednocześnie zadbanie, aby ekipa remontowa wyrobiła się w terminie. Pamiętajmy, że firmy sprzątające cieszą się dużym zainteresowaniem, szczególnie w sezonie remontowym. Znalezienie wolnego terminu z dnia na dzień w dużej, sprawdzonej firmie może graniczyć z cudem. Dlatego też zdecydowanie lepiej jest szukać firmy na kilka tygodni przed zakończeniem remontu. Przy wyborze konkretnego wykonawcy nie kierujmy się cennikiem. Najczęściej te firmy, które są najtańsze, oferują usługi dosyć słabej jakości lub za wiele usług trzeba dodatkowo dopłacać. Warto stawiać na jakość, gdyż wtedy można mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.