Co zrobić, gdy nie lubisz swojej pracy?

Kiedy nie lubisz swojej pracy, a wykonywane obowiązki Cię męczą, najprościej byłoby z niej odejść i znaleźć inne zajęcie. Nie każdy jednak szuka szybkich rozwiązań i woli trudniejszą drogę, dlatego podpowiadamy co zrobić w sytuacji, kiedy praca nie sprawia Ci już przyjemności.

Pomyśl nad tym, dlaczego nie lubisz swojej pracy

Poznanie przyczyny swojej niechęci do wykonywanego zajęcia jest bardzo istotne. Wydarzyło się coś nieprzyjemnego? Pokłóciłeś się z szefem? Nie skończyłeś projektu na czas? A może po prostu wypaliłeś się zawodowo?
1. Satysfakcja? A co to takiego?
Jeżeli jednak czujesz, że praca Cię męczy i nie czujesz już żadnej przyjemności podczas wykonywania obowiązków służbowych, być może przyszedł czas na zmianę miejsca pracy albo przekwalifikowanie? Nie podejmuj jednak pochopnych decyzji, przemyśl wszystko na spokojnie, a kiedy zdecydujesz się na poszukiwanie nowego zatrudnienia, to na serwisie Pracuj.pl znajdziesz mnóstwo ofert pracy. Musisz zrozumieć, że zmiana pracy nie wiąże się z odniesieniem porażki. Może się zdarzyć, że w nowej firmie odniesiesz większy sukces, niż na poprzednim stanowisku.
2. Nie czujesz się doceniony?
Jeżeli masz wrażenie, że firma nie pozwala Ci się rozwijać i w kółko wykonujesz te same obowiązki, bez możliwości podnoszenia kwalifikacji czy realizowania poważniejszych projektów – porozmawiaj o tym z przełożonym. Poproś go o szanse na pokazanie, że stać Cię na więcej.
3. Zła atmosfera w firmie
Masz wrażenie, że w Twoim miejscu pracy pojęcie zdrowej rywalizacji leży w koszu na dnie? Jeśli przyczyną Twojej niechęci jest nieprzyjemna atmosfera, ale ogólnie zakres obowiązków jest satysfakcjonujący, to należy znaleźć rozwiązanie u źródła problemu – rozmowa z szefem czy współpracownikami może wtedy pomóc.
4. Zbyt niskie wynagrodzenie
To częsta przyczyna niezadowolenia z pracy. Jeśli tak naprawdę lubisz swoją pracę, ale wynagrodzenie jest nieadekwatne do Twojego doświadczenia – porozmawiaj z szefem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.