Sprzedaż złomu i odpadów po obróbce metali

Na polskim rynku działa bardzo wiele firm, które zajmują się realizacją zleceń z zakresu produkcji czy też obróbki elementów metalowych. Taka praca wiąże się z generowaniem wielu odpadów. Można dokonać utylizacji takich odpadów, ale również istnieje możliwość ich sprzedaży. Wiele firm zajmujących się skupem złomu oferuje również skupowanie odpadów powstałych po wierceniu i innych formach obróbki metalu.

W Polsce działa sporo firm zajmujących się skupem różnych odpadów metalowych i złomu. Dzięki temu firmy działające w branży produkującej i obrabiającej metale mogą nie tylko pozbyć się niepotrzebnych odpadów, ale również mają możliwość zarobienia na nich sporych pieniędzy. Warto więc poszukać ofert najlepszych skupów, które są zainteresowane węglikami spiekanymi oraz innymi nietypowymi rodzajami złomu.

Skup węglików spiekanych

Spora liczba skupów złomu zajmuje się między innymi skupowaniem węglików spiekanych. Najlepsze skupy dokładnie klasyfikują takie materiały, skupują je oferując korzystne stawki i przygotowują je zgodnie z oczekiwaniami odbiorców końcowych. Odpady węglika spiekanego są generowane przez narzędzia zajmujące się obróbką skrawaniem, takie jak noże tokarskie czy też piły tarczowe. Cena węglika jest uzależniona od zawartości innych pierwiastków w takich odpadach.

Skup stali szybkotnącej

Kolejnym materiałem skupowanym przez wiele firm jest stal szybkotnąca. Jest to specjalny stop żelaza oraz dodatków, takich jak węgiel i metale rzadkie (wolfram lub molibden). Jest to niezwykle trwały materiał wykorzystywany w obróbce skrawaniem, a jego odpady są bardzo wartościowe. Najlepsze firmy skupują różne rodzaje i gatunki takiej stali. Oczywiście cena zależy od właściwości takiej stali i od zawartych w niej elementów.

Skup metali szlachetnych i rzadkich

Praktycznie każdy szanujący się skup złomu zajmuje się skupowaniem od swoich klientów metali szlachetnych oraz rzadkich. Metale te są przyjmowane w formie stopów z żelazem oraz w innych formach. Materiały te są akceptowane jako metal stały, proszek, wiór, drut czy też elektrody. Stawki oferowane za takie materiały są wysokie i zwykle ustala się je z klientami. Metale tego rodzaju cieszą się dobrą ceną ze względu na swoją estetykę i trwałość. Do grona takich metali zalicza się:

  • srebro – stosowane w jubilerstwie, a także jako katalizator w syntezach chemicznych. Srebro służy również jako ochrona innych metali przed korozją.
  • platyna – metal szlachetny rozpuszczający się w silnym roztworze kwasów HNO3 i HCl. Jest ona odporna na agresywne środki chemiczne oraz wysokie temperatury.
  • tytan – metal odporny na rozciąganie i uszkodzenia o charakterze mechanicznym. Posiada on również wysoką temperaturę topnienia i niską przewodność elektryczną oraz cieplną.
  • wolfram – solidny dodatek wielu wysokogatunkowych stali wykorzystywanych do produkcji narzędzi i materiałów ściernych.
  • molibden – składnik stali, który zwiększa jej odporność chemiczną i twardość.

Do grona firm skupujących wspomniane wyżej materiały zalicza się weglik.eu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.